جامعه و خانواده

ضرورت اعلام خدمات دستگاه ها در شرایط کرونایی/شناسایی۲۰۰۰ خدمت ضروری در دستگاه های استان تهران

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان های تهران با تأکید بر لزوم توسعه دولت الکترونیک به ویژه در محیط کرونا گفت: در چنین مواردی شهروندان فقط باید برای ارایه خدمات مهم به دستگاه های دولتی مراجعه کنند.

مسعود شفیعی در مصاحبه با پرتال پارسی وی درباره روند درخواست شهروندان به سازمان های دولتی و میزان انطباق با پروتکل های بهداشتی و طرح جدید محدودیت های کرونا صحبت کرد: البته این خدمات باید به طور واضح تعریف و منتشر شود ، تا شهروندان فقط در این حالت بتوانند این خدمات مهم را ارائه دهند.

2000 پست مهم را در سازمان های دولتی استان تهران شناسایی کنید

وی گفت: بدیهی است که از این طریق می توانیم خدمات را در موارد استثنایی مانند کرونا مدیریت کنیم و خدمات غیرضروری به تأخیر می افتند و دستگاه ها فقط مسئول خدمات مهم هستند. خوشبختانه بیش از 2000 سرویس در دستگاه های دولتی در استان تهران شناسایی شده است که همه آنها می توانند به صورت الکترونیکی ارائه شوند اما متاسفانه تاکنون حدود 300 سرویس به صورت الکترونیکی ارائه شده است.

خدمات الکترونیکی ارزان تر و راحت تر از مراجعه حضوری به دستگاه ها هستند

وی افزود که توسعه خدمات دولت الکترونیکی بارها برجسته شده و معیارهای مختلفی در نظر گرفته شده است. این به این دلیل است که مردم هنوز برای خدمات آنلاین به دستگاه ها مراجعه می کنند. افراد با فرهنگ باید نهادینه شوند که دریافت خدمات الکترونیکی ارزان تر و ارزان تر از مراجعه حضوری به دستگاه ها است.

وی اظهار داشت: حتی در مواردی که زیرساخت خدمات دولت الکترونیکی فراهم شود مردم ترجیح می دهند از این دستگاه ها استفاده كنند كه این یك مشكل فرهنگی است ، البته برخی از سیستم ها كه نیاز به ارائه این خدمات دارند. این هنوز تمام نشده است ، مردم مجبورند خودشان به دستگاه ها مراجعه کنند تا بیشتر خدمات عمومی را بدست آورند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا