استان ها

صنعت گردشگری استان همدان زیر سایه شوم کرونا / بی کاری دو سوم از کارمندان هتل ها

خبرگزاری پرتال پارسی – گروهی از استان ها – صنعت جهانگردی به عنوان مهمترین بخش جهان بدون شک به دلیل رشد سالانه تولید ناخالص داخلی جهان ، صادرات ، تجارت و خدمات جهانی ، سهم جهانگردان جهان ، به سرعت در اقتصاد جهان در حال توسعه است. فعالیت اقتصادی جهان نیز به طور مداوم رشد کرده است.

یکی از مهمترین تأثیرات اقتصادی این رشد سریع ، ایجاد مشاغل موثر در توسعه و گسترش مشاغل برای اقشار مختلف جامعه است. طبق گزارش سازمان جهانی جهانگردی در سال 2003 ، بیش از 694 میلیون گردشگر بین المللی به جهان سفر کرده اند و بیش از 600 میلیارد دلار درآمد کسب کرده اند که پیش بینی می شود این رقم تا سال 2010 دو برابر شود. (سازمان جهانی جهانگردی ، گزارش جهانگردی بین المللی ، ژانویه 2004 ، مادرید ، اسپانیا)

جهانگردی همدان

گردشگری روستایی از اهمیت ویژه ای در مناطق گردشگری برخوردار است و توسعه این نوع گردشگری به عنوان وسیله ای برای رفاه جامعه محلی در نظر گرفته می شود. تحقیقات درک هال و رابرت در مورد گردشگری روستایی نشان می دهد که گردشگری روستایی 10-20٪ از کل فعالیت های گردشگری را تشکیل می دهد.

سطح گردشگری در استان همدان چقدر است: دو سوم کارگران هتل بیکار هستند

شهر تاریخ تمدن همدان از نظر مکان های تاریخی و آب و هوای مناسب و منابع طبیعی سالانه گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به خود جلب می کند.

رئیس انجمن هتل های همدان در مصاحبه با خبرگزاری پرتال پارسی به مناسبت هفته گردشگری با بیان اینکه تاج بیشترین خسارت را به صنعت گردشگری استان همدان وارد کرده است اظهار داشت: تاج بیشترین آسیب را به بخش گردشگری استان و صنعت نیمه فعال گردشگری وارد کرده است. او دوره آرام خود را می گذراند

منصور شعبانی با اشاره به نرخ بالای بیکاری در هتل های استان همدان ، شغل خود را از دست داده است: بیش از دو سوم کارگران هتل در همدان به دلیل تاج گذاری و بسته شدن هتل ها شغل خود را از دست داده اند و تعدادی از هتل ها نیز شغل خود را از دست داده اند. آنها همچنین کبری را دزدیدند.

نیاز به خودتنظیمی با مقوا در دست

رئیس اتحادیه هتلداران با بیان اینکه جعبه های مقوایی که در دست آنها بود به طور غیرقانونی کار می کرد اما برای گردشگری و صنعت هتل سازی مضر است ، گفت: این افراد مجوز هیچ سازمانی را ندارند بنابراین جز کار غیرقانونی آسیب می بینند. آنها صرفه جویی عظیمی را در هتل های همدان ایجاد می کنند

وی افزود: همچنین مسافران به همدان به خدمات ارائه شده توسط مسافران و کل استان همدان بستگی دارند که برای شهری باستانی مانند همدان مناسب نیست.

جهانگردی همدان

هیچ حق بیمه ای برای راهنمای تور پرداخت نشده است

رئیس انجمن راهنمایان تور همدان به خبرگزاری پرتال پارسی از همدان گفت: 136 راهنمای تور در استان همدان وجود دارد و تاکنون هیچ یک از راهنمایان تور بیمه نشده اند.

ضیایی آنلاین افزود: “با توجه به اینکه راهنمایان سفر به عنوان سفرای استانی و کشوری در نظر گرفته می شوند ، هیچ پشتیبانی دولتی از این گروه وجود ندارد و همه راهنمایان تور بیکار هستند.

وی با بیان اینکه طی دو سال گذشته ، راهنمایان تور در حرفه خود آسیب جدی دیده اند ، خاطرنشان کرد: متأسفانه با توجه به حوادث سال 1998 و بحران تاج از مارس 1999 ، همه راهنمایان تور شغل خود را از دست داده اند.

ضیایی آنلاین با بیان اینکه محور اصلی توسعه گردشگری است گفت: با حمایت کم مسئولان استانی در صنعت گردشگری ، محور توسعه صنعت گردشگری استان فقط یک شعار به نظر می رسد.

این تاج به یک فرصت خطرناک در صنعت گردشگری تبدیل شده است

این فعال حوزه علمیه و خبرنگار حوزه علمیه در مصاحبه با خبرگزاری پرتال پارسی اظهار داشت: استفاده از فضای مجازی و معرفی فضاهای تاریخی و موزه ها از طریق این فضا باعث ایجاد حرکتی در صنعت گردشگری شده و کرونا خطر را به فرصتی در صنعت گردشگری تبدیل کرده است. بیا با آن روبرو شویم.

جهانگردی همدان

بهنام نادری با بیان اینکه قصد دارد صنعت گردشگری را با صدور گواهی بهداشت در اتحادیه اروپا احیا کند ، اظهار داشت: تاج در نتیجه اقدامات اتحادیه اروپا به صنعت گردشگری در سراسر جهان لطمه بزرگی وارد کرده است. آرایش کردن

وی افزود: ایران با وضع قوانین سختگیرانه برای انطباق با گواهینامه های بهداشتی و پروتکل های اجتماعی و بهداشتی از آسیب رساندن به این بخش جلوگیری می کند.

گزارش: آتی صفی زاده

دکمه بازگشت به بالا