جامعه و خانواده

صرفه‌جویی در مصرف برق با هوشمندسازی ساختمان‌ها ممکن شد

با هوشمندسازی ساختمان می‌توان در مصرف برق صرفه‌جویی کرد

ماژول های کنترل از راه دور که توسط ساختمان هوشمند برای کاربران تهیه شده است، نقش اساسی در کاهش مصرف برق دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پرتال پارسی؛ عملیات ساختمان هوشمند یا به اصطلاح خانه هوشمند اقداماتی است که برای نظارت و کنترل تمام قسمت های یک ساختمان استفاده می شود.

علاوه بر راحتی، می توان گفت که هدف اصلی از عملیات طراحی خانه هوشمند و ساخت دفتر هوشمند، کنترل قسمت های مختلف منطقه مورد نظر، اعمال دستورات مختلف بر روی آنها و صرفه جویی در هزینه است.

خانه هوشمند دارای ویژگی های بسیاری مانند کنترل روشنایی، سیستم سرمایش و گرمایش، تجهیزات الکتریکی و کنترل درب ورودی است. یکی از رایج‌ترین جنبه‌های یک خانه هوشمند، کلیدهای روشنایی یا سوئیچ‌ها و پریزهای هوشمند است که تا حد امکان با فناوری هوشمند کنترل می‌شوند.

کنترل از راه دور

کنترل از راه دور به شما این امکان را می دهد که دستگاه های موجود در خانه را در مواقعی که به آنها نیاز ندارید روشن یا خاموش کنید و همچنین زمان را برای این کار در نظر بگیرید.

یکی از مزایای ماژول خانه هوشمند تنظیم زمان روشن و خاموش شدن خودکار سیستم های روشنایی، تنظیم هوشمند و خودکار سیستم روشنایی اتاق کودک و ارائه ایمنی بسیار بالاتر نسبت به کلید و پریز برق معمولی برای فرزندان.

با انواع وسایل برقی و الکترونیکی از وسایل سرمایشی و گرمایشی مانند یخچال، اسپلیتر و پنکه گرفته تا وسایل آشپزخانه مانند فر، ماشین لباسشویی، غذاساز، زودپز و در نهایت سیستم روشنایی و لامپ قابل هماهنگی است. ماژول خانه هوشمند مزیت کنترل خانه از راه دور و امنیت را حتی در هنگام سفر فراهم می کند.

توسعه ساختمان های هوشمند در کشور

شرکت دانش بنیان پرتال پارسی پویش سازان هوشمند آریایی یکی از معدود شرکت های دانش بنیان است که وارد این صنعت شده و با تولید محصولات باکیفیت و قیمت کمتر نسبت به نمونه های خارجی توانسته ارز قابل توجهی را برای کشور صرفه جویی کند.

در حال حاضر تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان از ۷۳۰۰ شرکت فراتر رفته است و فناوری اطلاعات و ارتباطات، نرم‌افزارهای رایانه‌ای، تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی و لیزر و فوتونیک دو صنعت با بیشترین تعداد شرکت‌های علم‌بنیان هستند.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتایج 0 تصویب و رای گیری 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا