جامعه و خانواده

صادرات ۲۰۰هزار دز واکسن برکت به نیکاراگوئه

مدیرکل همکاری های بین المللی وزارت بهداشت گفت: بنا به درخواست جمهوری نیکاراگوئه، مجتمع دارویی برکات به درخواست جمهوری نیکاراگوئه واکسن برکات را تولید می کند. اولین محموله 200 هزار دز تحویل این کشور می شود.

به گزارش پرتال پارسی، محمدحسین نیکنام با بیان اینکه تفاهم نامه تامین و صادرات واکسن دامی اتفاقی ارزشمند برای نظام سلامت ایران است، گفت: صنعت باسابقه واکسن ایران پس از کسب موفقیت های لازم در تولید و مصرف واکسن کرونا در کشور مرزها را درنوردیده است.

وی افزود: جمهوری نیکاراگوئه، کویت، یکی از پنج کشوری است که از ایران طلب نعمت کرده است. اگرچه کرونا برای بشریت تلخ، غم انگیز و دردناک بود، اما نمونه خوبی از همکاری و شفقت برای مبارزه با این بیماری همه گیر بود.

مدیرکل همکاری های بین المللی وزارت بهداشت یادآور شد: امضای تفاهم نامه تامین و صادرات دارو و واکسن علیه گاو در نیکاراگوئه مظهر همکاری دو کشور در ارتقای نظام سلامت است. دو کشور بر اساس توافقات قبلی دو کشور، همکاری در زمینه آموزش پزشکی، پزشکی، تجهیزات پزشکی و تحقیقات به توافق رسیده است و همکاری های جدید در زمینه واکسن کرونا یکی از مهم ترین و عالی ترین همکاری های بین دو کشور است. دو کشور کشورها.

نیکاراگوئه اولین کشوری است که از واکسن کویت برخوردار شده است و این نشان دهنده روابط عمیق بین دو کشور است. وزارت بهداشت برای تکمیل دستاوردهای تولیدکنندگان ایرانی واکسن کرونا از هیچ تلاشی برای کمک به همه تولیدکنندگان دریغ نخواهد کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا