استان ها

شکسته شدن رکورد چهار ساله آسفالت راههای روستایی آذربایجان غربی طی پنج ماهه سال جاری

در پنج ماهه امسال آسفالت راه های روستایی آذربایجان غربی رکورد چهارساله را شکست.

راهداری و حمل و نقل جاده ای میرکل استان اعلام کرد که طی پنج ماه امسال و با تلاش مستمر، رکورد چهار ساله آسفالت راه های روستایی آذربایجان غربی را شکست.

به گزارش خبرگزاری پرتال پارسی از آذربایجان غربی راهداری و حمل و نقل جاده ای میرکل استان اعلام کرد که طی پنج ماه امسال و با تلاش مستمر، رکورد چهار ساله آسفالت راه های روستایی آذربایجان غربی را شکست.

پیمان آرام: امسال بیش از 140 کیلومتر راه روستایی در آذربایجان غربی ساخته و آسفالت شد که در مقایسه با چهار سال گذشته رکوردی بی سابقه بوده و در سال 1400 این رقم در سال 1398 حدود 130 کیلومتر بوده است، حدود 132. کیلومتر و در سال 2018 تنها 56 کیلومتر بود.

وی با اشاره به اینکه اولویت ارائه خدمات به آحاد جامعه به ویژه مناطق آسیب دیده اجتماعی از جمله روستاها است، ادامه داد: امسال حدود 200 میلیارد تن وام برای آسفالت 100 کیلومتر راه روستایی هزینه شد.

این مسئول با تمرکز بر افزایش رضایتمندی از ایمنی راه های آذربایجان غربی درباره آغاز فصل جدید خدمت رسانی در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: مردم 50 روستای استان آسفالت راه شدند. این روند امسال نیز ادامه خواهد داشت.

به گفته مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی، در سال جاری آسفالت راه در خانوارهای روستایی بالای 20 خانوار به 90 درصد رسیده است و در تلاش هستیم تا آن را بهسازی کنیم.

انتهای پیام

photo_2022-11-19_16-27-20

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتایج 1 تصویب و رای گیری 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا