جامعه و خانواده

شناسایی نقاط حادثه خیز بیجار/با متخلفین قاطعانه برخورد شود

پرتال پارسی/ کردستان فرماندار بیجار با شناسایی مناطق حادثه خیز شهرستان بیجار دستور برخورد قاطع با متخلفان را صادر کرد.

احمدرضا قاسمی امروز (20 تیرماه) در جلسه شورای ترافیک شهرستان بیجار که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، از روسای ادارات ذیربط خواست تا محدوده معابر و خیابان های این شهرستان را شناسایی کنند. شهرستان بیجار که ممکن است در آینده دچار حادثه شود. 10 روز و اقدامات لازم را برای رفع مشکل انجام دهید.

قاسمی تصریح کرد: در برخورد با هر فرد باید برنامه ریزی ویژه ای داشته باشید، بنابراین به تمامی پیمانکاران داخل و خارج شهر تذکرات لازم برای رعایت الزامات قانونی داده شود.

وی در خصوص وضعیت نامناسب جاده های بیجار گفت: هر زیرساختی متولی خود را دارد، در زمان وقوع حادثه باید متولی و نهاد مربوطه حضور داشته باشند و پاسخگو باشند.

فرماندار بیجار گفت: ساخت جاده و خیابان و تمامی زیرساخت ها بر عهده دولت است بنابراین بهانه هایی مانند معرفی پیمانکار قابل قبول نیست زیرا مدیران برای انتخاب پیمانکار صدها گزینه دارند.

وی با اشاره به فاجعه چند روز اخیر و واژگونی 405 خودرو در ورودی بیجار در جاده همدان و جان باختن سه نفر گفت: دستگاه های اجرایی منتظر انتقاد در فضای مجازی نباشند و بعد وارد عمل شوند. باید قبل از وقوع فاجعه اقدامات موثری انجام داد.

قاسمی همچنین با پرهیز از نقش آفرینی رسانه ها و فعالان فضای مجازی خاطرنشان کرد: گاهی قرار دادن پلاک برخی از رانندگان متخلف در فضای مجازی می تواند در کاهش تخلفات موثر باشد.

فرماندار بیجار در خاتمه با بیان اینکه دولت فعلی یک دولت عملگرا است و بالاترین مقام دولت یعنی رئیس جمهور بر حذف تشریفات از جلسات تاکید دارد و از این رو بر ایرادات بی نتیجه بودن جلسات تاکید کرد. جلسات باید نتیجه مثبت داشته باشد و مصوبات آن انجام شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا