عمومی

شاخص هوای روز جمعه اصفهان بر مدار نارنجی/ هوای سجزی پاک شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، بر اساس اطلاعیه سامانه پایش آنلاین کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست، هوا کلان شهر اصفهان در حال حاضر در ایستگاه مانیتورینگ خیابان احمدآباد با شاخص 126 و پروین با شاخص 137 و خیابان استانداری با شاخص AQI 81 در وضعیت عادلانه (سالم) برای گروه های حساس قرار دارد.

امروز کیفیت هوای شهرستان شاهین شهر با شاخص ۶۸ و مبارک با شاخص ۷۷ خوب است. ساجی با شاخص 49 در حالت پاک به ثبت رسید و ایستگاه های تولیدی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان برای همیشه قطع شد.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی منطقه اصفهان، امروز بعدازظهر و شب با فعالیت سامانه ناپایدار بارانی بارندگی خواهد داشت. هوای اصفهان صبح امروز ابری و غبارآلود است.

شاخص کیفیت هوا از 0 تا 50 هوای پاک، از 51 تا 100 هوای سالم، برای گروه های حساس از 101 تا 150، مضر برای جمعیت از 151 تا 200، بسیار مضر از 201 تا 300 و 301 تا 500 خطرناک هستند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای سنجش غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا مانند مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن، ازن و ذرات معلق (ذرات کوچکتر از 10 میکرومتر و ذرات کوچکتر از 2.5 میکرومتر) با مقادیر مجاز مختلف است. سطوح آن را به واحدهای مختلف محدود می کند، آن را به عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نشان می دهد.

دکمه بازگشت به بالا