عمومی

سیستان و بلوچستان سرشار از معادن خدادادی است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش آنلاین ، حسینعلی شهریاری صبح امروز در دیدار رئیس و اعضای شورای معاونین سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: سیستان و بلوچستان دارای پتانسیل زیادی از جمله آب و هوای خوب ، طولانی است مرزها و موقعیت مکانی خالق در جنوب و شمال انواع میوه های گرمسیری ، سواحل و معادن Macran وجود دارد.

وی افزود: موقعیت جنوب و شمال استان مزیت ترانزیتی ایجاد می کند و تجارت را افزایش می دهد ، بنابراین توسعه راه آهن استان در حال انجام است.

شهریاری ادامه داد: فرصت های زیادی در استان ما وجود دارد استفاده کنید جیری همه این فرصت ها در کشور بی نظیر یا کم بهره یا کم استفاده هستند.

وی در ادامه گفت: سیستان و بلوچستان پر از معادن خدادادی است و برخی منابع معدنی و معادن از جمله آنتیموان درجه یک و مگنزیت کشور ، دومین ذخایر بزرگ سنگ طلا در این کشور هستند. در شهر تفتان. در زمینه سنگ معدن مس ، اگر ظرفیت مس کل استان را تعیین کنیم ، باعث افزایش کل ذخایر مس کشور می شود و اینها منابع خدادادی است که باید استفاده بهینه شود.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی: در زمینه منابع انسانی فارغ التحصیلان زیادی داریم که باید از این فرصت ها و فرصت های جوانان استفاده کنند و نیروهای محلی استان باید در خدمت و اداره هر حزب سیاسی باشند. ما باید در از بین بردن نیروها تلاش کنیم و قطعاً آینده بهتری در استان خواهیم داشت.

شهریاری گفت: کمبود بنزین و نان در زاهدان مشکلاتی داشته است که اکنون با تلاش در حال بهبود است. واحدهای کنترلی وجود دارد که برای بهبود اوضاع نیاز به همکاری دارند.

وی افزود: کارهای خوبی در صنعت ، معدن و تجارت انجام شده است و امیدواریم بتوانیم آن را به اتمام برسانیم و مشاغل زیادی ایجاد کنیم و در صنعت معدن از پتانسیل جمعیت منطقه برای مشارکت در پروژه ها استفاده شده است.

شهریاری اضافه کرد: در شرایط کمبود برخی کالاها در استان ، مشکل قاچاق برخی اقلام است زیرا ارزش پول ملی کاهش یافته است و ما تقاضای خود را برای آنها در مرزهای استان در نظر می گیریم. این استان مرزهای گسترده ای دارد و ما مرزهای طولانی داریم ، بنابراین آنها باید در این زمینه مراقب باشند و البته قاچاق و گسترش گسترده کالاها در مرزهای ما باید متوقف شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و یکی از اعضای آن گفت: “هیچ کشوری در دنیا نمی تواند اراده خود را به ما تحمیل کند و اسلام ایران مستقل ترین کشور جهان است و ابرقدرت ها جرات رویارویی با ایران را ندارند”. شورای اسلامی. “این یکی از برکات و مجاهدت های شهدا ، جانبازان ، مدافعان میهن و مدافعان سرزمین مقدس است و اگر در خارج از کشور بجنگیم ، نمی خواهد جلوی جنایت را در کشور ما بگیرد.

دکمه بازگشت به بالا