عمومی

سیستان و بلوچستان بهترین بازار صادراتی کشور را دارد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین ، با اشاره به روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچان ، حمید زادبوم در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و سازمان مرزی مرزی سیستان و بلوچن: این امر تجارت بی رویه ای را برای منطقه و سه کشور فراهم کرده است.

وی افزود: “15 میلیارد دلار ظرفیت صادراتی به پاکستان سهم سیستان و بلوچستان است که باید به اشخاص کلان اقتصادی هدایت شود.”

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت با تأکید بر اهمیت مبادله مرزها با همسایگان سیستان و بلوچستان به ویژه افغانستان ، گفت: “ما با وزارت خارجه کار خواهیم کرد تا موانع افزایش تجارت بین ایران و افغانستان را برطرف کنیم.”

در این جلسه فرمانداران سیستان و بلوچان با بیان اینکه این استان با توجه به استاندارد با مشکل روبرو خواهد شد در صادرات و واردات کالاهای پرکاربرد ، گفت: رفع موانع تجارت مرزی باعث رونق تجارت و اقتصاد منطقه می شود. خواهد بود.

احمد علی محباتی افزود: برای افزایش مبادلات مرزی بین سیستان و بلوچستان ، اتاق بازرگانی استان باید در کشورهای مختلف منطقه از جمله چین و هندوستان به طور فعال درگیر شود تا تأثیر اقتصادی بزرگی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: ظهور منحصر به فرد سیستان و بلوچخان در حوزه اقتصادی یک نمونه عینی از عدالت است زیرا قابلیت های بی نظیر و مطلق آن مانند تنها بندر اقیانوس کشور باعث تغییر اقتصاد ملی می شود.

فرمانداران سیستان و بلوچان بر حمایت از افتتاح نمایشگاه های ملی و منطقه ای و ساخت پایانه های صادراتی در استان تمرکز کردند و گفتند که قوانین مورد نیاز در برنامه هفتم توسعه باید با همکاری مجلس شورای اسلامی تدوین شود.

معاونان فرماندار امور اقتصادی در این جلسه گفت: “با وجود 20 درصد سهم کشور در مرزهای کشور ، این استان تنها سهم 9 درصدی در تجارت دارد که علی رغم قابلیت های گسترده و زیرساخت های موجود ناخوشایند است.”

ماندانا زنگنه گفت: “علاوه بر این ، نیمی از مردم سیستان و بلوچستان ساکنان مرز هستند که این یک فرصت عالی برای بهبود مبادلات اقتصادی و روابط با کشورهای همسایه است.”

وی عرضه کالاهای اساسی مانند گوشت و برنج را یکی از فرصتهای بی نظیر سیستان و بلوچستان در حوزه مبادلات مرزی عنوان کرد و افزود: “تأمین بخش قابل توجهی از نیازهای کشور ضروری است. ⁇ پن کالاهای اصلی باید از این استان تحویل داده شده و برای مصرف به بازار ارسال شود.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: از آنجا که 70 درصد تجارت در این استان از طریق بازارچه های مرزی و افراد محلی انجام می شود و 30 درصد باقی مانده از طریق پایانه های مرزی ، پیله یک کار فوری انجام شده است. ر این بسیار مهم است.

وی تصمیم گرفت از فرصت های سیستان و بلوچستان در اقتصاد ملی استفاده کند جیری وی با توجه به تعرفه های معدنی ، وی خاطرنشان کرد: افزایش حجم کالاهای وارد شده توسط ساکنان مرزی ، ایجاد کمیته مشترک تجارت با افغانستان و تقویت ناوگان حمل و نقل در پایانه های مرزی اقدامات مهم برای افزایش نقش استان در سطح ملی و رفع موانع است.

دکمه بازگشت به بالا