عمومی

سیاه چاله ای در کمین خوشبختی

ساده ترین اما طولانی ترین راه برای به انحراف کشاندن یک ملت این است که بنیان دینی آن ها را سست کنیم تا کسانی که در نسل های بعدی و نسلی باقی مانده اند، دین بی روح را به گور ببرند و به کار خود بروند. یکی از ارکان مهم در نظام اسلامی و فقه امامیه، بسیار مهم است، بدون شک کانون «خانواده» است و قطعاً دشمنان برای شکستن مقاومت یک خانواده باید به رکن خانواده حمله کنند. ملت آنها ضعیف هستند. کار پرهزینه، زمان بر، اما یک برد کامل!!! با وجود تعبیر «جنگ نرم» و این گونه بحث ها، آنچه در اطراف خود می بینیم و هر روز شاهد آن هستیم، از بین رفتن «ارتباط» میان پیر و جوان، زن و مرد، دختر و زن در خانواده ها و اجتماعات است. بچه ها، آنها با رسانه های اجتماعی خود دست و پنجه نرم می کنند! به اینها اثرات اپیدمی کرونا و البته فروپاشی بسیاری از روابط سنتی ایرانیان، تنهایی های بسیار شخصی دنیای مدرن و دشواری های زندگی صنعتی را اضافه کنید، سمی خطرناک در رگ های جامعه و اعضای خانواده. نزدیک به انقراض کشیدن اعضای خانواده و انحراف.

تنهايي، عدم كنترل دروني، ضعف در اعتقادات ديني و اخلاقي و حتي گاهي محدوديت هاي مالي، برخي از اعضاي خانواده را وارد برخي روابط خطرناك اجتماعي مي كند. فراموش نکنیم که سیستم آموزشی ما نیز به دلایلی در ایجاد این شکاف بزرگ نقش دارد و هیچ یک از فرزندان ما در این راستا آموزش ندیده اند!

نشسته اید و ناگهان غریبه ای با بیماری مشترک با نسل های دیگر با آسودگی و علاقه وارد زندگی شخصی شما می شود و با طعم توجیه تجربی یا با چند نفر سفری را آغاز می کند. پایان هر چه باشد (تخریب) سردی و از هم گسیختگی روابط خانوادگی و گفتگو و خاموش شدن گرمای کانون خانواده است.

علاوه بر این باید بدانیم که جنبش هایی وجود دارند که هدفشان ترویج فرهنگ برهنگی، خیانت، روابط خارج از ازدواج و ترویج آن در هر زمان و در هر کانالی است و نسل بشر نیز بسیار موثر است. بحث تبلیغاتی! ما همیشه شاهد طلاق جنسی و طلاق عاطفی بوده‌ایم، اما امروزه روابطی را می‌بینیم که برای زنان خطرناک‌تر و آسیب‌رسان‌تر است، زیرا در طلاق وظایف طرفین و خانواده‌هایشان مشخص است، اما در این نوع «رابطه» وجود دارد. خانواده «خارج از ازدواج» اما عواقب زیادی دیده ایم.

پذیرش این روابط برای مردان در مقاطع مختلف امری عادی بوده است، اما متوسل شدن زنان متاهل در شرایط جدید بسیار آزاردهنده است، اگرچه وجود این عیب به اندازه ارضای نیازهای طبیعی و حتی رفتار متقابل دلیل مهمی است، اما اگر این را در نظر داشته باشیم، مشکلات اجتماعی خود را باید جدی گرفت، مشکلی را که در خارج از جامعه وجود نداشت، جدی گرفت و اکنون می خواهیم به دنبال علل بیرونی برای بررسی آن باشیم. اینکه طلاق و روابط خارج از ازدواج را تنها ناشی از برنامه های ماهواره ای و شبکه های اجتماعی بدانیم، بسیار ساده انگارانه است، زیرا این آسیب ها در شرایطی رخ می دهد و رخ می دهد که شاخص های مهم دیگری دخیل باشد.

به گفته آقای معیدفر، یکی از آسیب شناسان اجتماعی، «در گذشته این روابط بر اساس تقسیم نقش ها بود و مهمتر از آن اینکه در آن زمان مرد نقش اصلی خانه و خانواده، مرکز خانواده. تبادل تجربه و اطلاعات و تصمیم گیرنده نهایی در آن فضا زن عنصری است او تحت تاثیر مرد قرار گرفته و بر اساس خواسته ها و نیازهای مرد رشد کرده و نباید زیاده روی کند و همه می دانند. ما دیگر در آن دنیا نیستیم، تحصیلات، توقعات، اطلاعات و ارتباطات بسیار تغییر کرده است و زن دیگر یک عنصر تابع نیست، او باید به دلیل محدودیت ها کوتاه بیاید و نیازهای خود را برآورده نکند. زن در برابر تعدد زوجات مرد، آشکار یا پنهان، ساکت و تسلیم بود، امروز دیگر این کار را نمی کند و حتی ممکن است برای خود تقاضای متقابل کند.

تلاش برای توجیه رفتار اجتماعی مردان با زنان با تصورات قبلی از تنوع مردان در دنیای امروز کارساز نخواهد بود و در واقع می‌توانیم زنان را نسبت به انتقام‌جویی و رفتار متقابل حساس‌تر و مبارزه‌جوتر کنیم. نوشتن نسخه های موفق برای کمال جامعه امروز با نسبت های قبلی غیرممکن است. زنان امروزی با اطلاع از امور شوهرشان، در بهانه «حفظ ناموس» و «حفظ حرف مردم»، این پدیده را برنمی تابند و از خیانت همسرشان تقاضای طلاق می کنند.

متأسفانه بسیاری از ازدواج ها بر اساس معیارهای بیرونی و ترجیحات لحظه ای و بدون آشنایی عمیق دو طرف صورت می گیرد و در این صورت پس از مدتی ظاهر و نارضایتی طرفین (به ویژه در ازدواج) برای یکدیگر عادی می شود. مشکلات جنسی) و به تدریج فرد را به فضایی خارج از محیط خانه هدایت می کند. این بدان معناست که اگر ملاک ازدواج برای طرفین ظواهر بیرونی باشد، عملاً نمی توان با تغییر آنها شاهد ثبات نگرش بود و به نظر می رسد نگرش چنین افرادی همیشه تغییر می کند و چنین مهمانی در ازدواج نمی تواند به ارمغان بیاورد. هم او و هم شریک زندگی اش در ساحل صلح هستند.

دقت در انتخاب همسر با معیارهای معین و پرهیز از دیدگاه های مشترک و نیز رعایت روندها از طریق تقوا و بالا بردن سطح آگاهی و دانش در این زمینه و همچنین استفاده از مشاوره مشاوران و کارشناسان این حوزه باعث رشد می شود. . سطح هوشیاری برای نجات خانواده زیرا هر پدیده بد و جدیدی نجات بخش است و محصول زندگی زناشویی را به بهترین و شیرین ترین تجربه زندگی تبدیل می کند.این سیاهچاله را که در خوشبختی نهفته است بهتر بشناسید.

6565

دکمه بازگشت به بالا