استان ها

سُفره‌ای برای یلدای سال کرونا

پرتال پارسی / خوزستان یک متخصص تغذیه در مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه یلدا نباید در شب پرخوری کند ، گفت: امسال باید برای مقابله با بیماری عروق کرونا ویروس قلب و تقویت سیستم ایمنی بدن ، مصرف میوه های سرشار از ویتامین و آنتی اکسیدان را مورد توجه قرار دهیم.

سید معصومه تقی زاده در گفت وگو با پرتال پارسی ، در مورد نحوه صحیح غذا خوردن در شب یلدا گفت: شب یلدا یکی از سنت های قدیمی ایران است که سال ها بعد هنوز هم حفظ می شود و امسال با ظهور تاج بود. بنابراین مراحل و وعده های غذایی این شب رنگ دیگری خواهد داشت.

میوه به جای تنقلات

وی اظهار داشت: اگرچه در سالهای اخیر رسم خوردن انواع میوه ها به خصوص انار کاهش یافته و از انواع مواد غذایی ، مغزها و شیرینی ها بیشتر استفاده شده است ، اما امسال مهم است که با تاج ها مبارزه کنیم و سیستم ایمنی بدن را تقویت کنیم ، میوه های غنی از ویتامین و آنتی اکسیدان بخوریم.

متخصص تغذیه در مرکز بهداشت خوزستان: آجیل و مغزهای یلدا مانند توت خشک ، برگه زردآلو ، کشمش و انجیر خشک نیز سرشار از مواد معدنی و ویتامین ها هستند ، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند و حاوی مقدار زیادی فیبر هستند. بیماری های قلبی عروقی ، دیابت و سایر بیماری های غیرواگیر و یبوست موثر است ، اما به دلیل کالری زیاد مغزها و مغزها ، باید یک رژیم غذایی متعادل حفظ شود.

تگی زاد ادامه داد: مصرف رژ لب تهیه شده در شب تعطیلات ، زیرا سرشار از آنتی اکسیدان است و همچنین منبع خوبی از ویتامین C است ، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و توصیه می شود امشب از آن استفاده کنید.

وی اظهار داشت: بسیاری از افراد از طریق پرخوری از شب یلدا عادت دارند مقدار زیادی کالری را یک باره مصرف کنند اما برای جلوگیری از عوارض دستگاه گوارش باید از پرخوری در شب یلدا خودداری کنند. در این شب ، یک شام سبک مخصوصاً همراه با مقدار کمی نان و برنج و همچنین چربی کم توصیه می شود.

توصیه های غذایی یلدا برای بیماران

متخصص تغذیه در مرکز بهداشت خوزستان: افراد دیابتی باید هنگام خوردن هندوانه در شب یلدا مراقب باشند و به دلیل داشتن مقدار زیادی قند در مصرف آن زیاده روی نکنند. به جای هندوانه ، این بیماران باید میوه های شیرین مانند سیب و پرتقال و همچنین مغزهایی مانند زردآلو و آلو خشک ، توت خشک و کشمش را بخورند.

وی افزود: مصرف آجیل نمکی در افراد سالم باید محدود باشد و بیماران مبتلا به فشار خون باید از مصرف آن خودداری کنند. همچنین افرادی که از تری گلیسیرید در خون رنج می برند نباید از غلات چرب مانند پسته ، بادام و گردو استفاده کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا