جامعه و خانواده

سویه‌های کووید هنوز قدرت سرایت‌ دارند

بر اساس داده های تحقیقاتی مبتنی بر شبیه سازی های کامپیوتری، ویروس SARS-CoV-2 هنوز در بین پستانداران بسیار شایع است.

کارشناسان موسسه فناوری روچستر (RIT) در ایالات متحده کشف کرده‌اند که کروناویروس‌ها از پروتئین‌های خود استفاده می‌کنند که به سلول‌ها کمک می‌کند تا به زخم‌ها و سلول‌ها به روشی مشابه انسان متصل شوند.

این یافته ها که در مجله Royal Society Open Science منتشر شده است، نشان می دهد که چگونه پروتئین های ویروسی از چندین سویه SARS-CoV-2 با گیرنده های سلول میزبان به نام آنزیم مبدل آنژیوتانسین 2 (ACE2) در انسان و خفاش های مختلف تعامل دارند. .

یکی از متخصصان این موسسه در توضیح این تحقیق می گوید: امیدوار بودیم از آنجایی که این ویروس به جای خفاش ها در بین انسان ها شیوع پیدا کرده، تکامل پیدا کند تا با بدن انسان سازگار شود، اما در واقع دیدیم که تغییرات زیادی رخ نداده است. ظاهر شد و ویروس هنوز در بین پستانداران بسیار مسری است.

کارشناسان بر این باورند که زخم ها برای اولین بار در دسامبر 2019 انسان را به SARS-CoV-2 آلوده کردند و از آن زمان این ویروس به سویه های مختلف از جمله دلتا و آمیکرون جهش یافته است.

علاوه بر این، این مطالعه نشان می دهد که آلودگی بین گونه های جانوری بسیار گسترده است.

به گزارش هندوستان تایمز، کارشناسان برای رسیدن به چنین نتیجه ای از روش شبیه سازی رایانه ای به نام «دینامیک مولکولی» استفاده کردند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا