عمومی

سفر به دیار آبشارهای شگفت انگیز/ زیباترین آبشار ایران در لرستان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین – گروه استانی: در استان لرستان بیش از 33 رودخانه دائمی وجود دارد که بسته به حوزه آبریز به سه دسته اصلی تقسیم می شوند. اکثر برای استان اند.

رودخانه سزار، تاریک، رودخانه بختیار، سرهاب، کشور، سبز، چم این چیه، اسرودخانه الیگودرز و ازنا از جمله رودخانه هایی که آب را جمع آوری می کنند.

رودخانه سیموردر رفتن، کهماندره شهر، دندهرم آباد و گرگان آنها همچنین مخزن کرهه را تشکیل می دهند.

سفر به سرزمین آبشارهای شگفت انگیز / زیباترین آبشار لرستان ایران

اما وجود این رودخانه های بزرگ و پرآب، آبشارهای بی نظیری را در کنار این رودخانه ها در دل صخره های این استان ایجاد کرده است.

در حال حاضر بیش از 50 آبشار بزرگ و کوچک در استان لرستان وجود دارد که بیشتر آنها بر روی رودخانه های این استان قرار دارند. اند.

علاوه بر این، هر یک از هفت آبشار لرستان، آبشاری منحصر به فرد است که در سایر نقاط کشور یافت نمی شود.

آبشار شوی یا تله زنگ، آبشار بیشخ، آبشار آب سفید، آبشار آبشارنوکیان“آبشار”چکان“آبشار”سرکانه“آبشار”کار کنید“و آبشار”ایجاد کردناز جمله آبشارهای لرستان هستند که هر کدام زیبایی منحصر به فرد خود را دارند.

آبشار شوی زیباترین آبشار ایران است

آبشار شوی یا تله زان در جنوب شهر سلام بین کوه های “سر تن شویی” در نزدیکی روستای “شوی” و در 10 کیلومتری ایستگاه راه آهن قرار دارد.

زیباترین آبشار ایران است. آبشاری زیبا و دلنشین است که از غار بیرون می آید و از گردنه بلند به پایین سرازیر می شود.

ارتفاع این آبشار 100 متر و عرض آن 40 متر است که زیبایی و چشم اندازی بی نظیر به طبیعت اطراف بخشیده است. از طرفی این آبشار زیبا پر از درختان بلوط، بادام و بوته بسیار راحت و چشمگیر است.

سفر به سرزمین آبشارهای شگفت انگیز / زیباترین آبشار لرستان ایران

در فصل بهار مردم از سراسر کشور به تفریح ​​و سرگرمی علاقه دارند، به این آبشار بی نظیر لرستان روی می آورند و بخشی از وقت خود را در اطراف زیبایی های آن می گذرانند.

لازم به ذکر است که این آبشار به گویش محلیطاف «نمایش» پرطرفدار است و راه رسیدن به آنجا از طریق ایستگاه راه آهن «تلزان» است.

آبشار بیشخ، تبلور زیبایی

آبشار بیشه نیز یکی از زیباترین آبشارهای کشور است که در ایستگاه بیشه شهر واقع شده است. سلام واقع شده.

آب و هوای مساعد و سرسبزی اطراف آبشار و چشم مالیات کوه های اطراف هر ساله بازدیدکنندگان و مسافران زیادی را از سراسر کشور به سوی خود می کشاند و این منطقه باشکوه به یکی از مقاصد گردشگری استان تبدیل شده است.

این فاصله از آبشار تا شهر است سلام یکی از خطوط ارتباطی 35 کیلومتر است.

سفر به سرزمین آبشارهای شگفت انگیز / زیباترین آبشار لرستان ایران

ارتفاع این آبشار بی نظیر از محل برخورد با زمین 48 متر و از تلاقی رودخانه سزار 10 متر و عرض تاج جنگل بیش از 20 متر است.

از شهر سلام به سمت آبشار، مناطق دیدنی در کنار رودخانه سزار وجود دارد که می تواند دارای آبشارهای فصلی و دائمی، آبشارهای یخی در زمستان و درختان مختلف باشد.

این آبشار باشکوه در ۶۴ کیلومتری خرم آباد است.

آبشار آب سفید، آبشاری از دل صخره های الیگودرز

آبشار آب سفید نیز آبشاری زیبا و چشمگیر در منطقه است.ذلقیالیگودرز حدود 50 کیلومتر با شهر فاصله دارد.

ارتفاع این آبشار حدود 65 متر و عرض آبشار در فصل پرآبی حدود هشت متر است.

سفر به سرزمین آبشارهای شگفت انگیز / زیباترین آبشار لرستان ایران

این آبشار در فصل بهار پذیرای گردشگران زیادی است و جنگل و پوشش گیاهی اطراف آبشار زیبایی و طراوت خاصی به این منطقه گردشگری می بخشد.

جاده الیگودرز به آبشار آب سفید با ماشین است.

آبشار نوجیانگ

آبشارنوکیاندر 51 کیلومتری جنوب شرقی خرم آباد (سایت پاپی) قرار دارد و 95 متر ارتفاع و پنج متر عرض دارد.

این آبشار یکی از زیبایی های طبیعی لرستان است که سالانه گردشگران و مسافران زیادی را به خود جذب می کند.

پیاده روی در جنگلنوکیان“قله کوه”تاف“شرایط. شرط؛ در کوه هاتاف»انواع گیاهان دارویی MI این منطقه دارای طبیعت بکر و آبشاری زیبا است.نوکیانآن را به مکانی زیبا و چشمگیر تبدیل کرد.

سفر به سرزمین آبشارهای شگفت انگیز / زیباترین آبشار لرستان ایران

فصل پرآب در تمام طول سال و به خصوصنوکیان»مردم زیادی برای دیدن و جمع شدن در این آبشار زیبا می آیند بیاور گیاهان دارویی به این منطقه می روند و اوقات فراغت خود را در آنجا می گذرانند.

اتصال به آبشار زیبا “نوکیانبه باغ از طریق خرم آبادنوکیان“است؛ راه رسیدن به این آبشار جاده ای آسفالته است و می توانید با راه آهن و پیاده روی کوتاه به این آبشار زیبا بروید.

آبشار چکان یکی از شگفتی های طبیعت لرستان است

آبشارچکان“در جنوب غربی شهرستان الیگودرز و در دامنه دره های رو به دره”چکاندر 141 کیلومتری شهر خرم آباد قرار دارد.

این آبشار شگفت انگیز است خشمگین 30 متر ارتفاع و 4 متر عرض دارد و در دل طبیعت پاک و بهشتی لرستان قرار گرفته است.

“این آبشار از غار به زمین می نگرد.”چکان“خارجی MI قدرت و طول فوران به ده ها متر می رسد، مناطق وسیعی در اطراف آبشار با فضایی راحت و قلب. خشمگین در دو سه کیلومتری امامی به نام ابوعلی هست.ع) واقع شده.

سفر به سرزمین آبشارهای شگفت انگیز / زیباترین آبشار لرستان ایران

آب این آبشار در اواخر پاییز و روزهای اول بهار خشک می شود و با همان فوران دوباره بیرون می آید. MI جهاد، این آبشار یکی از شگفتی ها و زیبایی های طبیعت استان لرستان است.

نزدیک این آبشار دل خشمگین گیاهان و درختانی مانند گردو، زالزالک، گلابی، چنار، کیکم، بید، بلوط و … می رویند.

سه راه برای رسیدن به این آبشار زیبای لرستان وجود دارد که از آن جمله می توان به اتصال اشاره کرد سلام به ایستگاه “سفید دشت”شول آباد “جاده شنی، جاده سلام به چه کسیشاپله», « تنگ ناله شن چکان“بدین ترتیب مالرو و برای کوهنوردی و با ماشین الیگودرزشول بد چکاندر چند کیلومتری آن جاده ماشین هایی هستند.

آبشار ورک که منشأ آن آبشاری صخره ای است

آبشارکار کنید“همچنین در سمت غربی گردن”نوکیانبخش پاپی در جنوب شرقی خرم آباد قرار دارد و یکی از زیباترین آبشارهای کشور است. فاصله این آبشار تا خرم آباد حدود 60 کیلومتر است.

سرچشمه آبشار “کار کنیداین صخره سنگی است که در فاصله 15 متری از صخره دوم فرو می ریزد و آبشار دوم را تشکیل می دهد. آبشارکار کنید“نزدیک آبشار”نوکیان“شرایط. شرط.

سفر به سرزمین آبشارهای شگفت انگیز / زیباترین آبشار لرستان ایران

در فصل کم آبی، قسمت اول این آبشار نامتعارف هفت متر ارتفاع، حدود 12 متر عرض و قسمت دوم 15.5 متر عرض و 5.56 متر عرض دارد، بنابراین می تواند یکی از زیباترین مناظر باشد. در این منطقه قابل مشاهده است.

حداکثر ارتفاع آبشار “کار کنیدبه 57 متر می رسد و 50 متر عرض دارد. درختان بلوط، گلابی، زالزالک و … در اطراف این آبشار رشد می کنند. این.

آبشار سرکان و افرینا

آبشارسرکانه“در روستا”عالیشعبه پاپی در 50 کیلومتری خرم آباد قرار دارد.

این آبشار زیبا 15 متر ارتفاع و 17 متر عرض دارد و یکی از جاذبه های طبیعی و گردشگری شگفت انگیز استان لرستان به شمار می رود.

فاصله این آبشار تا قسمت پاپی حدود یک ساعت پیاده روی است که به گویش محلی می باشد.تاف هفت چشمه نیز معروف است، جنگل اطراف آبشار پوشیده از بلوط، زالزالک و زالزالک است.

سفر به سرزمین آبشارهای شگفت انگیز / زیباترین آبشار لرستان ایران

آبشارایجاد کردنهمچنین نزدیک روستایی به همین نام در کنار جاده بین بین المللی خرم آباد در اندیمشک قرار دارد و این آبشار زیبا در فصل بهار و تابستان علاقه مندان و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

به هر حال لرستان محل زیبایی های فانتزی است خشمگین زیرا قسمتی از بهشت ​​پاک ایران زمین پربرکت خود را پهن کرده است کدام اسفند منتظر مهمانان است.

دکمه بازگشت به بالا