عمومی

سفارش آقای هاشمی به امام خمینی، قابل توجه مشاوران آقای رییسی

مرحوم امام هاشمی رفسنجانی از خادم امام می فرماید: «هر روز با جمعی ملاقات می کنید و سخنرانی می کنید. گاهی حتی در یک روز این جلسات در چند مورد صورت می گیرد. صداوسیما همه آنها را در بخش های مختلف خبری پخش می کند که مخاطبان رادیو و تلویزیون را خسته می کند. امام خمینی(ره) فرمودند که صداوسیما نیازی به انتشار این خبر ندارد که آقای هاشمی گفت ممکن است سوء تفاهم ایجاد شود. به گفته آقای هاشمی بالاخره امام با محدودیت رفت و آمد موافقت کردند.

در ماه‌های اول انقلاب، شور و شوق گروه‌های مختلف به امام خمینی(ره) آنها را به شنیدن سخنان ایشان ترغیب می‌کرد، اما صحبت‌های مکرر و مکرر ایشان در رادیو بسیار بجا بود، اما امروز در شرایط دیگری قرار داریم. شرط.کم.

رئیس جمهور به عنوان بالاترین مقام کشور در انظار مردم است و مردم انتظار اخبار و وعده های مهم تری از او دارند. برای رفع این نیاز، آقای ریس اغلب مصاحبه می‌کند یا در جلسات شرکت می‌کند و همه اخبار دریافت می‌کنند. مجموعه سخنان رئیس جمهور، آبشارهایی از وعده ها و احکام را به روح جامعه می فرستد که مهم ترین قسمت آن تنها امید است. در عین حال، اقتصاد دستوری فقط نظم بازار و قیمت کالاها را مختل می کند. بنابراین رئیس جمهور در اظهارات بعدی خود باید نفوذ حرفه گرایی سابق را از بین ببرد. اما قاعدتاً کیسه صفرا زیاد می شود و … رئیس جمهور در این مورد بیشترین ضرر را می بیند، زیرا بعد از مدتی قول و پیشه های مکرر برای مخاطبان عادی می شود و سخنان او نادیده گرفته می شود.

بدتر از همه، گاهی اوقات این رئیس جمهور است که اطلاعات نادرست می دهد و این می تواند برای اعتماد عمومی خطرناک باشد. به اینها خطاهای تصادفی که سوژه فضای مجازی می شود را اضافه کنید. شاید مشاوران آقای رئیسی دستور آقای هاشمی را برای دستور دادن به امام به رئیس جمهور یادآوری کنند و اعتماد رئیس جمهور حفظ شود.

* چاپ شده در روزنامه اعتماد / 30 فروردین 1401

دکمه بازگشت به بالا