عمومی

سرنوشت تراژیک سیاستمدار ژاپن – پرتال پارسی

اواخر بهمن ماه 1395 در راس هیاتی از فعالان حوزه زنان و خانواده برای شرکت در دومین سمپوزیوم مشترک ایران و ژاپن که توسط بنیاد ساساکاوا ژاپن برگزار می شود به این کشور رفتیم. اولین سمپوزیوم مشترک ایران و ژاپن با موضوع “زنان، صلح و توسعه پایدار” اردیبهشت 1394 در تهران برگزار شد.

از جمله برنامه های این بازدید می توان به شرکت در نشست خبری که با حضور خانم آبه در دومین سمپوزیوم مشترک ایران و ژاپن با موضوع «زنان، آموزش و توانمندسازی اقتصادی» برگزار شد و سخنرانی کرد. همسر نخست وزیر ژاپن و رئیس بنیاد ساساکاوا ژاپن در این سمپوزیوم در مرکز ادیان توحیدی دانشگاه دوشیشا/کیوتو پنل های تخصصی برگزار کردند و با رئیس دانشگاه، مقامات ژاپنی از جمله معاون نخست وزیر ژاپن و معاون نخست وزیر ژاپن دیدار کردند. وزیر اقتصاد و وزیر توانمندسازی زنان و مصاحبه شبکه نیپون ژاپن و موارد دیگر.

از دیگر برنامه های این بازدید بازدید از شهر تاریخی نارا و دیدار با شهردار آن بود.

همانطور که در این صفحه بعد از آن سفر اشاره کردم، شهر نارا جاذبه دیگری دارد که جدا از داده های تاریخی آن را منحصر به فرد و محبوب می کند. پرسه زدن اسب ها در شهر و به خصوص معابد و دیدن این مناظر سفر را خاطره انگیز می کند. امروز که آقای آبه در سن 67 سالگی در شهر امن آهوها هدف قرار گرفت و سرنوشت غم انگیزش برایش رقم خورد، بار دیگر واقعیت تلخ ترور و تروریسم را به جهانیان نشان داد. اگر خشک شود، هیچ جامعه ای زنده نخواهد ماند، مخالف خشونت و افراط گرایی نیست.

کمک ارزشمند آبه شینزو به مردم ژاپن و بشریت فراموش نشدنی است. نامش گرامی باد.

دکمه بازگشت به بالا