جامعه و خانواده

سایت پسماند ویژه و صنعتی استان قم به بهره برداری رسید

پرتال پارسی/ شن و ماسه همزمان با هفته محیط زیست دو پروژه زیست محیطی در استان کوم راه اندازی شد.

در این مراسم که با حضور فرماندار کوم برگزار شد، دو طرح زیست محیطی «دفن زباله ویژه و صنعتی در منطقه کوم» با وام 30 میلیارد تومانی و «آزمایشگاه امانی سازمان حفاظت محیط زیست» با وام حدود 3 میلیارد تومان ارائه شد. . عملی سازی.

سید محمد تقی شاهچراگی فرماندار شن در مراسم بزرگداشت روز ملی محیط زیست و افتتاح پروژه های زیست محیطی در استان کوم: این یک تهدید برای مردم از جمله آن کارگران است.

وی افزود: محیط زیست اگرچه موضوعی تخصصی است اما موضوعی رایج نیز هست و پیامدها و پیامدهای آن اقشار مختلف مردم را در بر می گیرد، بنابراین مردم باید نسبت به مسائل زیست محیطی آگاهی کامل داشته باشند.

آکیم منطقه با تمرکز بر نیازهای مردم در زمینه حفاظت از محیط زیست، زندگی روزمره را یکی از معضلات سیستم های اداری می داند و می گوید: مردم باید نسبت به مشکلات و چالش های زیست محیطی موجود در جامعه آگاهی داشته باشند، در آنها مشارکت داشته باشند و افزایش چشمگیری داشته باشند. سواد زیست محیطی آنها . “.

وی گفت: با رواج بیشتر مسائل زیست محیطی در جامعه، مجرمان فرصت کمتر و جرات کمتری برای ارتکاب جرم در این حوزه خواهند داشت. .

شاهچراگی گفت: نه تنها در حوزه حفاظت از محیط زیست، بلکه در بسیاری از مناطق دیگر کشور نظارت لازم نیست و ممکن است نباشد و باید از همه فرصت ها از جمله رسانه ها برای اطلاع رسانی و اطلاع رسانی اقدامات استفاده کنیم. گرفته شده. فرهنگ زندگی استفاده بهینه از محیط زیست در جامعه.

وی بر لزوم استقبال از شکایات و شکایات مردم تاکید کرد و خاطرنشان کرد: جوامع محلی و محلی به خوبی در حفاظت از محیط زیست مشارکت دارند و می توان از برخی تخلفات زیست محیطی جلوگیری کرد.

استاندار همچنین درباره خشکسالی در استان و کاهش تامین آب زیست محیطی بیان کرد و گفت: باید با استفاده از فناوری های نوین مصرف آب در همه حوزه ها به ویژه کشاورزی کاهش چشمگیری داشته باشد.

شاهچراگی خواستار اقدام فوری در خصوص اقدامات زیست محیطی در استان کوم شد و گفت: قوانین زیست محیطی با توجه به پیشرفت های تکنولوژیکی و تغییرات اقلیمی در منطقه نیاز به بازنگری دارد و همکاری و هماهنگی بین دستگاه ها برای حفاظت از محیط زیست ضروری است. .

وی با تبریک روز ملی بوم شناس با بیان اینکه باید برای حل مشکلاتی که در جامعه واقعا حق مردم نیست تلاش کنیم، گفت: برنامه داریم.

سید رضا موسوی مشکینی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کوم در این مراسم گفت: صنعت “.

موسوی با بیان اینکه برای دستیابی به توسعه پایدار باید به حفاظت و حفظ محیط زیست توجه بیشتری داشته باشیم گفت: این یک تهدید برای جامعه است.

وی به وجود منابع طبیعی و زیستگاه های ارزشمند در استان کوم اشاره کرد و گفت: وجود این زیستگاه ها ضامن تنوع زیستی است و پس از انقراض گونه های گیاهی و جانوری قابل احیا نیست. انقراض آنها حیات انسان را به عنوان یکی از حلقه های زنجیره حیات تهدید می کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست منطقه کوم با تاکید بر اهمیت و جایگاه کار مقدس محیط بانان و تبریک روز ملی محیط بانان خاطرنشان کرد: آنان در قبال طبیعت و تنوع زیستی مسئول هستند.

وی افزود: محیط بانان در سخت ترین شرایط و با تحمل همه محدودیت ها برای حفاظت و حراست از انفال الهی تلاش می کنند و مسئولان باید برای بهبود وضعیت معیشتی، تهیه ابزار و تجهیزات مناسب و تسهیل در نگهداری آن ها برنامه ریزی کنند. “و تلاش کن.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم به چهار نفر از بوم شناسان نمونه منطقه کوم و همچنین یکی از همکاران و موسسات خیریه در حوزه حفاظت از محیط زیست لوح سپاس و هدایایی اهدا شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا