عمومی

زمینه رشد واقعی زن در خانواده فراهم می‌شود

وی به مناسبت سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا رهبر معظم انقلاب اسلامی ، تولد حضرت زهرا (س) را تبریک گفت و با جمعی از مداحان اهل بیت که به مقام وی احترام می گذاشتند ، جلسه ای تصویری داشت. همسر و مادر وی و همچنین تولد حضرت امام خمینی (ره) ، شخصیت حضرت زهرا (س) و نقش مهم وی را به عنوان دختر محبوب و تراژیک پیامبر اسلام (ص) و همسر و دختر برابر حضرت علی (ع) جشن گرفتند. ع ) و مادر چهار خورشید درخشان و فرزندان پیامبر بزرگوار اسلام و گفت: قیام ها و فراز و نشیب ها آزمایش ها و مصیبت های بی نظیری بود ، اما در همه زمینه ها مانند ازدواج ، مادری ، خانه داری ، تربیت فرزندان در اوج بود. ، جهاد در راه خدا ، امر به معروف و نهی از منکر ، پرستش و بندگی خدا و اخلاص و آنها نشان دادند که یک زن به بالاترین درجه عصمت می رسد.

حضرت آیت الله خامنه ای ، حضرت زهرا و حضرت علی و فرزندان عزیزشان آنها را نمونه ای عالی از یک خانواده اسلامی دانستند که با دوستی ، شفقت ، اخلاص و مبارزه می تواند جامعه اسلامی را برانگیزد.

رهبران انقلاب اسلامی می گویند: “گاهی اوقات دلها نگران برخی مسائل هستند ، اما نباید آنها را آشفته کرد ، زیرا نشانه های زمان و مبارزه واقعی اهل بیت در نظام جمهوری اسلامی مشخص است. هزاران نفر از جوانان در زمینه های فرهنگی و علمی ، و همچنین صحنه ها و صحنه های زیبا از گروه های پرستاری و پزشکی در کرونا ، یک طرح کاملاً یکسان را دنبال می کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تفاوتهای اساسی دیدگاههای اسلام و غرب در مقوله زنان ، افزودند: “نظرات اسلام و جمهوری اسلامی در مورد زنان عزت و احترام است و دیدگاه مشترک در مورد غرب کالاها و وسیله.”

وی نشان داد که در اسلام ، زن و مرد از نظر الوهیت و ارزشهای انسانی تفاوتی ندارند. البته علاوه بر وظایف کلی ، هر زن و مرد مسئولیت های خاصی دارند ، بنابراین خداوند متعال ترکیبی از ساختارهای جسمی آنها را متناسب با این وظایف خاص ایجاد کرده است.

رهبر انقلاب اسلامی گفت: “ما به دیدگاه های اسلامی خود افتخار می کنیم و به نگرش غربی ها نسبت به زنان و سبک زندگی آنها اعتراض داریم.”

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تبلیغات در غرب و اینکه اسلام و حجاب اسلامی مانع رشد زنان می شود ، گفت: این یک دروغ آشکار است و دلیل واضح عدم صحت آن وضعیت زنان در جمهوری اسلامی است.

وی گفت: “در تاریخ ایران هرگز چنین زن تحصیل کرده و فعالی در حوزه های مختلف اجتماعی ، فرهنگی ، هنری ، علمی ، سیاسی و اقتصادی وجود نداشته است و همه اینها به دلیل قدرت جمهوری اسلامی است.”

وی همچنین با تقدیر از نقش طولانی و بی نظیر شهدای مقدس و مادران و همسران شهدای مقدس اظهار داشت: متأسفانه آثار هنری کمی درباره این بزرگواران منتشر شده است و کارهای بیشتری باید انجام شود. «

رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان اینکه نگرش اسلامی نسبت به زن لازمه نقش اصلی خانواده و مادر است ، تأکید کرد: بنیان محکم تربیت عقلی و معنوی و فضای صمیمیت واقعی در کانون خانواده شکل می گیرد. . نقش اصلی مادر را در خانواده کاهش داده یا از بین ببرید.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر لزوم رعایت جایگاه زنان خانه دار و نقش ویژه آنها در خانواده و همچنین مسئله ازدواج زودرس و فرزندآوری اظهار داشتند: این دو موضوع نیازهای حیاتی امروز و فردای کشور است. محیطی که در آن برای ایجاد نقشه تبلیغ می کنید.

آیت الله خامنه ای در بخشی دیگر از سخنان خود ستایش را پدیده ای بی نظیر و خاص خواند و بر هماهنگی این هنر شعر ، ترانه سرایی ، انتقال كلمات با صدای دلنشین و همچنین عناصر تفكر بر مخاطب تأكید كرد. مورخان و شعور اجتماعی و جهانی: «مضمون کار ستایش یکی از بالاترین مضامین است ، یعنی ستایش اهل بیت ، که مأموریت آن حیات دو نبوی ، علوی و فاطمی و تبلیغ عقاید است. و درس آن بزرگواران.

وی به مداحان توصیه کرد: این وظیفه مهم را جدی بگیرند: هیئت باید در قالب یک تابلو باقی بماند ، بنابراین قالب مداحی را حفظ کنید و با استفاده از ابزارهای خارج از قالب مداحی ، اجازه ندهید هیئت ها رسانه دیگری شوند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی با انتقاد از تحریفات موجود در برخی رسانه های سخت و فضای مجازی ، مداحان و شاعران و همه تریبون ها را در پیشنهادهای مهم و اخیر خود به استفاده از مطالب تند و محکم سفارش کردند. و رسانه ها ، که بر “حفظ ادبیات اسلامی در گفتار” تأکید داشتند: انباشت شایعات و بد دهنی ها در جامعه ، و انتشار ادبیات اسلامی.

وی با اشاره به دو خطبه توفان حضرت زهرا (سلام الله علیها) پس از رحلت پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) که مهم و اعتراض آمیز بودند ، نسبت به انحراف از مفاهیم مشهور اسلامی با کلمات محکم و محکم و بدون هشدار هشدار داد. گفتن یک کلمه توهین آمیز. همچنین گفت آنها افزودند: مکتب اهل بیت عاری از مباحثی مانند گفتار بی سواد ، غیبت ، تهمت ، افترا و بد زبانی است و شما مداحان باید این تعالیم را به زبان و عمل به مردم بیاموزید.

حضرت آیت الله خامنه ای با ابراز خرسندی از حرکت رو به رشد دستگاههای تبلیغاتی کشور ، از جمله بخش مداحی ، از اقدامات خوب یهودیان در ماه مبارک رمضان و محرم مطابق با قرآن تقدیر کردند. آنها نمی توانند با جمهوری اسلامی اشتباه کنند و اسلام و جمهوری اسلامی قدرت و اقتدار پیدا می کنند.

وی گفت: البته همیشه مشکلات و عقب نشینی ها و عقب نشینی هایی وجود داشته است. برخی خدمت می کنند ، برخی توانایی های خود را از دست می دهند ، اما به طور خلاصه همه چیز را می گویند – برای حرکت به جلو.

پیش از سخنرانی رهبر انقلاب اسلامی ، هشت مداح و شاعر از استان های مختلف کشور حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در فضیلت خود شعر و ترانه خوانی کردند.

دکمه بازگشت به بالا