عمومی

زخم کاری سارقان به جیب چهره‌ها!

سرقت گوشی وزیر ورزش و جوانان ماجرای جنجالی آدم ربایی سلبریتی ها را زنده کرد.

به گزارش پرتال پارسی خراسان وی نوشت: سرقت از سلبریتی ها و افراد مشهور بارها سرکوب شده و توجه کاربران شبکه های اجتماعی را به خود جلب کرده است. در آخرین مورد، گوشی تلفن همراه وزیر ورزش هفته گذشته در مقابل مسجد بلال به سرقت رفت. سارق با ورود به جمعیت حاضر در مقابل مسجد بلال، تلفن همراه وزیر ورزش را به سرقت برد، بدون اینکه بداند چه کسی در جیبش بود. پلیس آگاهی تهران با بررسی فیلم سرقت و تحقیقات میدانی روز گذشته در حومه تهران، سارق را شناسایی و او را دستگیر کرد. با دستگیری متهم گوشی حمید سجادی کشف و تحویل وی شد. البته تحقیقات از متهم در پلیس آگاهی ادامه دارد. به همین بهانه است که به دزدی های جنجالی از سلبریتی ها می پردازیم.

دستکش عقاب در جام جهانی 1998
از چه کسی احمدرضا عابدزاده

در آوریل 1999، ویلا و رستوران احمدرضا عابدزاده در شمال به غارت رفتند. لباس ها و دستکش های او در جام جهانی 1998 با نقاشی های نفیس، تعدادی یادگاری اختصاص داده شده به «عقاب آسیا» و تعدادی اشیاء قیمتی دیگر به سرقت رفت. چند روز بعد مشخص شد که سه سارق و یک مالخر در رابطه با پرونده دروازه بان سابق تیم ملی دستگیر شدند. در این مورد هیچ حاشیه ای وجود نداشت. گفته می شود سارقان خانواده عابدزاده در تعطیلات بودند، اما پلیس این موضوع را تکذیب کرد.

سرقت لاستیک ماشین سلطان
از چه کسی علی پروین

ااین فوتبالیست معروف در اواخر دهه 1970 هنگام تعطیلات خود در ویلایی در شمال لاستیک های ماشین خود را دزدید. سارقان با سرقت چهار چرخ ماشین سلطان در آن روزهای فوتبال ایران هیچ چرخی برای سلطان باقی نگذاشتند. هنوز معلوم نیست دزد چه کسی را از سلطان دزدیده است.

سرقت لپ تاپ و دوربین هدیه
از چه کسی جایزه تهران

ااواخر خرداد 1386، خدیجه تهرانی به پرتال پارسی گفت که لپ تاپ و دوربین او از خودرویی که در پارکینگ بیمارستان پارک شده بود به سرقت رفته است. سارق یا سارقان کاری به پول داخل خودرو و سایر اشیای قیمتی نداشتند و به نظر می رسید به دنبال اطلاعات شخصی خانم تهرانی بودند. او بلافاصله پلیس را در جریان قرار داد اما هیچ خبری مبنی بر بازگرداندن لپ تاپ و دوربین خانم تهرانی به وی در دست نبود.

استوک اختصاصی نایک
از چه کسی جواد نکونام

«جواد نکونام، کاپیتان سابق تیم ملی، هافبک باتجربه استقلالی ها به سرقت سهام او (کفش ورزشی) عادت کرده است. او تقریبا هر ماه به دلیل سرقت ترفیع خود را از دست می دهد! با کنار گذاشتن همه این سهام، نکونام هنوز در مورد کتانی که نایک مخصوصاً برای او ساخته است صحبت می کند. در سال 92 سه رنگ پرچم ایران حکاکی شد و استوک به سرقت رفت!

داستان ترسناک دختر نویسنده
از چه کسی نیروانا قاسموهانی

نیروانا قاسم خانی، دختر مهراب قاسم خانی، نویسنده سریال شب های برره در شهریور ماه سال 99 با گرز از یک ماشین گوشی موبایل را سرقت کرد. مهراب کاسموهانی در صفحه شخصی خود درباره این ماجرا نوشت و خبر این سرقت به سرعت در فضای مجازی منتشر شد. چند روز پس از سرقت، پلیس سارق را دستگیر و با دختر کاسم‌خانی ملاقات کرد. نیروانا گفت: «من دزد را قبل از اینکه متوجه نقشه‌اش شود دیدم، اما نمی‌دانستم چه کار می‌کند.

سرقت کیف «همسایه» با مشت!
از چه کسی پریناز ایزدار

پریناز ایزدیار که اکنون با نام جران شناخته می شود این سرقت را انجام داده است. در سال 95 دو سارق موتور سیکلت کیفی را از صندلی جلوی خودروی وی سرقت کردند. او گفت: مرد جوانی از شیشه ماشین نشست و کیفم را ربود. کیف را گرفتم اما او با مشت به من زد و کیف را با خود برد. پس از مدتی سارقان پیدا شدند اما از کیف و مدارک داخل آن اطلاعی در دست نیست.

این دزد چیکار میکنه
از چه کسی ادل فردوسی پور

سرقت فردوسی پور از سال 1366 زمانی آغاز شد که متوجه شد پس از سفر اموالش از جمله چندین سکه، دلار، فرش و قالیچه در خانه اش به سرقت رفته است. بعداً با دستگیری این سارقان، اموال به استاد زبان این دانشگاه شریف بازگردانده شد و وی اعتراف کرد که تا زمانی که سارقان پس از دستگیری سارقان وارد خانه او شدند، صاحب خانه را نمی شناخت.

پوشیدن لباس سرمربی تیم ملی
از چه کسی کی عجله

در میان پرونده های مفقودی سلبریتی ها، پرونده «کارلوس کیروش» ویژه بود. اموال کیروش دو بار در سال های 93 و 95 غارت شد، اما این خانه، ماشین یا اطلاعات شخصی نبود، بلکه کت و شلوار و لباس آموزشی مارک آقای کیروش بود. هیچکس از سرنوشت لباس های دزدیده شده کیروش خبر ندارد.

یک گاوصندوق پر از دلار
از چه کسی فرهاد مجیدی

بهمن ماه سال گذشته، زمانی که خاخام سرمربی استقلال تهران به خانه بازگشت، متوجه شد که گاوصندوقش به سرقت رفته است. او به پلیس گفت که چندین ساعت گرانقیمت، پول نقد، دلار و چک دارد و گم کردن آن‌ها باعث درد سر خواهد شد. در مرحله اول، تصاویر نظارت تصویری مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که دو سارق هستند. او با پوشیدن ماسک وارد خانه شد، گاوصندوق را پیدا کرد و با مهارت زیاد آن را باز کرد و آن را دزدید. بر اساس این فیلم ها، سارقان حدود ساعت یک بامداد وارد خانه شده و دقایقی بعد از خانه خارج شدند. هنوز بازداشتی صورت نگرفته است.

گردنبند آقای گل
از چه کسی علی دایی

عصر روز 7 آبان 1400، هنگامی که علی دایی و دخترش از دفتر زعفرانیه خارج شدند، گردنبند قدیمی، گردنبند طلای این فوتبالیست معروف را ربود و در عرض چند ثانیه متواری شد. فیلمی از این سرقت که توسط دوربین مدار بسته ضبط شده بود به سرعت در فضای مجازی منتشر شد. پلیس چهار روز بعد سارق را دستگیر کرد. خنده دار است، اگر می دانستم علی دایی است، گردنبندش را نمی گرفتم!

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا