جامعه و خانواده

زاکانی: ریشه عسرت در بی‌توجهی به منزلت مردم، نخبگان و قانون است

شهردار تهران با بیان اینکه راه مبارزه با دشمنی موجود قوی بودن است، تصریح کرد: راه قوی بودن، پایبندی به اسلام، پیروی از رهبری، خدمت به مردم و مشارکت است.

به گزارش پرتال پارسی، علیرضا زاکانی شهردار تهران در مراسم هفته بصیرت و بزرگداشت سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی که روز یکشنبه 20 دی ماه 1401 در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، گفت: وضعیت ماه های گذشته نشان دهنده یک تب که نشان دهنده عفونت در جامعه است. . جدای از آن، راه مقابله با دشمنی و دشمنی مستقر، قوی بودن و تنها نگذاردن دشمن، سرگردانی او و راه قوی بودن، پایبندی محکم به اسلام، پیروی از رهبری و خدمت به مردم است. . .

وی با بیان اینکه باید با جهاد تبیین و اطلاع رسانی به سمت ریشه کنی بی تفاوتی روی آورد، افزود: در برخورد با مشکلات و رفع مشکلات مردم نیز باید از منظر حاجی قاسم به مردم خدمت کنیم. ما هم مانند کسانی که در راه خدمت به زائران کربلای اربعین هستند، باید جلو برویم.

زاکانی با بیان اینکه خدمت و پیشرفت با عمل ما پیوند خورده و تقویت می شود، خاطرنشان کرد: اگر مسیر علمی در بحث پیشرفت در مدار درستی قرار گیرد ما را به اوج افتخار می رساند.

وی ادامه داد: نظام آموزشی ما فاقد شایستگی و شایستگی لازم است و نیازمند ایستادن در مختصات مناسب خود است. از رسانه تا دانشگاه، مدرسه، خانواده، هرکسی که خواستار رشد و مسئولیت است باید در جای خود قرار گیرد.

شهردار تهران با بیان اینکه ریشه مشکل نیز تحقیر ناموس است، تصریح کرد: شأن مردم، نخبگان و قانون، افزود: راه دیگر تقویت مشارکت است و مشکل دیگر این است که اگر شرایط را بسنجیم می بینیم بخشی از کارمان عقب افتاده یا رکود است. تصویر ذهنی دیگران و در بعد شوکت است. فردی که در اغتشاشات اخیر از پنجره خانه اش شعار می داد، فکر می کند تمام شده، فردایی نیست. بنابراین این راه مقابله با آن برای معکوس کردن استرس است. Resolve طرف شیطانی است و Raft در جنبه عمومی و مردمی قضیه است.

به گزارش سایت شهر، وی در پایان گفت باید به این نکته توجه کنیم که مردم فاصله گفتار و عمل ما را زیاد بدانند که تاثیر منفی خواهد داشت بیایید انقلاب را برگردانیم. اگر دقت کنیم می توانیم از این اتفاقات فرصت بزرگی بسازیم.

در پایان این مراسم همزمان با تشییع پیکر یکی از شهدای گمنام با حضور شهردار تهران از چند تن از خانواده شهدا تجلیل شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا