ورزش و نشاط

روز ناداوری و شکست/ نتیجه دور از انتظار والیبال وافسوس شمشیربازان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش آنلاین ، پنجمین روز رسمی سی و دومین بازی های المپیک در توکیو چهارشنبه 5 مرداد با مسابقات والیبال و بسکتبال ، تیراندازی ، دوچرخه سواری ، شمشیربازی ، بدمینتون و بوکس ادامه یافت. در این روز ، همه بازی ها اختلاف امتیازات بین ایران و ایتالیا را از دست دادند و اگر بازی ها به تیم شمشیربازی ایران هدایت شود تا اولین مدال را در این زمینه بدست آورد ، همه امیدها از بین رفت.

والیبال در کمال ناباوری به کانادا باخت و اختلاف بین 120 و 66 به بسکتبال مقابل یک تیم قدرتمند آمریکایی ختم شد. تنها نماینده ایران در بدمینتون نیز مقابل چین شکست خورد و رد صلاحیت شد. تنها رکابزن ایرانی در تایم تریل سی و پنجم شد و آخرین بوکسور ایرانی به یک ورزشکار قدرتمند کوبایی باخت و باعث شد این ستون برای ایران یک “شکست ، نابودی و ناکامی” باشد.

شکست یک کماندار ایرانی در برابر اولین انسان جهان
میلاد وزیری تنها ایرانی بود که در سی و دومین بازی تیراندازی با کمان مردان در توکیو شرکت کرد و در آنجا به مقام نخست جهان رسید و بردی الیسون دارنده مدال نقره المپیک از آمریکا را شکست داد و با نتیجه 6 بر صفر شکست خورد و محروم شد. .

بسکتبال ایران به آمریکا نرسیده است
تیم ملی بسکتبال ایران صبح امروز در دومین بازی بازیهای المپیک با نتیجه 120 بر 66 با 54 امتیاز مغلوب تیم قدرتمند آمریکایی شد. مشاهیر ایرانی به ترتیب 28 بر 12 ، 32 بر 18 ، 22 بر 13 و 38 بر 22 شکست خوردند. پیش از این تیم ایران با نتیجه 84 بر 78 مغلوب جمهوری چک شده بود. تیم ملی بسکتبال روز شنبه با تیم فرانسه دیدار می کند.

روز بی عدالتی و شکست / نتایج غیر منتظره والیبال و شمشیربازی

شکست و تلنگر غیرمنتظره در والیبال ایران
تیم ملی والیبال ایران صبح امروز چهارشنبه سومین بازی خود را مقابل کانادا انجام داد و بدون اطمینان 3-0 شکست خورد. الکنو به ترتیب 25-16 ، 25-20 و 25-22 به کانادا باخت. والیبالیست های ایران در دو بازی اول مقابل لهستان و ونزوئلا به پیروزی رسیدند. دیدار بعدی ایران روز جمعه برابر ایتالیا خواهد بود. در پایان بازی ، والیبالیست های ایران این شکست را سیلی برای بیدار شدن از خواب توصیف کردند.

روز بی انصافی و شکست / نتیجه غیرمنتظره ناخوشایند والیبال و شمشیربازی

شکست در بدمینتون در ایران
ثریا آقایی بازیکن بدمینتون ایران نیز در بازی دوم مرحله گروهی مقابل چین 2-0 ناک اوت کرد. وی در اولین دیدار خود در مرحله گروهی مقابل مالدیو پیروز شد تا اولین پیروزی تاریخی خود در المپیک را به نام خود ثبت کند. پس از 13 سال بدمینتون ، آگای سهمیه ایران را در المپیک کسب کرد.

آیا تلخ ترین فاجعه شمشیربازان با از دست دادن قاضی درمان می شود؟
تیم ملی شمشیربازی صابر ایران یکی از امیدهای کشورمان برای کسب مدال در اولین بازی امروز صبح مقابل ایتالیا بود و با وجود یک بازی زیبا فقط با اختلاف 45 – 44 امتیاز ، نتوانست به مرحله نیمه نهایی راه یابد. تیم ایران متشکل از علی پاکدامن ، محمد عابدینی و محمد رهبری در بازی 45-36 برابر آمریکا به پیروزی رسید اما 45 بر 24 مغلوب مصر شد و عنوان ششم المپیک توکیو را وداع گفت.

در پی این مسابقه ، کمیته ملی المپیک ایران و فدراسیون شمشیربازی به کمیته بازی ها از بی عدالتی های انجام شده در این بازی شکایت کردند که با اخراج داور بازی ایران و ایتالیا این موضوع تایید شد.

روز بی عدالتی و شکست / نتایج غیر منتظره والیبال و شمشیربازی

حذف بوکسور شایسته ایرانی
دانیل شاهبخش بوکسور 57 کیلوگرم ایران عصر چهارشنبه در دور دوم در هشتمین دوره مسابقات مقابل بوکسور کوبایی شکست خورد. شاهبخش با آلوارز دارنده مدال برنز المپیک کوبا دیدار کرد که شکست خود را مقابل حریفی قوی پذیرفت. این نتیجه پس از آن رخ داد که شاهبخش پس از شکست در دور اول به دلیل خونریزی از پیشانی در دور دوم برای از دست دادن مبارزه ، توسط پزشک رد صلاحیت شد. بدین ترتیب هر دو بوکسور از دور رقابت ها حذف شدند و بوکس ایران کار خود را در المپیک 2020 تنها با یک پیروزی و دو شکست به پایان برد.

روز بی عدالتی و شکست / نتیجه غیرمنتظره والیبال و غم شمشیربازان

دهکده بازی هنوز در Corona شرکت می کند
طی یک روز گذشته ، کمیته برگزاری بازی ها اعلام کرد که 16 مورد وبا کشف شده است و در نتیجه تعداد کل پزشکی قانونی در این بازی ها به 169 مورد می رسد. یکی از روزنامه نگاران ایران ، رادیو و تلویزیون ایران ، پس از آزمایش تاج مثبت هنوز در قرنطینه است ، در حالی که پیر جهان ، دونده 400 متر ، به دلیل آزمایش تاج گذاری رد صلاحیت شد.

سی و دومین بازی های المپیک از 1 تا 17 اوت در توکیو برگزار می شود. کاروان ایران در این بازی ها تاکنون موفق به کسب مدال طلا شده است.

دکمه بازگشت به بالا