استان ها

رنگ و بوی رمضانی و قرآنی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا، رویدادهای فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی در ماه مبارک رمضان از روز گذشته با حضور گروه هدف این دانشگاه همراه با قرآن و عترت برگزار می شود. مفسران سوره نمل و درود بر حضرت آدم.

جشن میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزآباد برگزار شد. این مراسم به همت کانون دانشجویی، فرهنگی و ادبی، کانون دانشجویان هلال احمر و حوزه هنری حضرت علی اکبر(ع) به مناسبت میلاد محسن رضا بشارت دومین ستاره درخشان امامت سپهر برگزار شد. تعدادی از شاعران محلی شرکت کردند.

رنگ و بوی ماه مبارک رمضان و قرآن دانشگاه آزاد اسلامی

این مراسم معنوی شامل مسابقه فرهنگی و آموزشی، میلاد خوانی، توزیع بسته های افطاری بعد از نماز مغرب و عشاء می باشد.

امام جمعه فیروزآباد محسن رضا بشارت در پیامی فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (علیه السلام) را به امام زمان (عج) تبریک و خصلت های اخلاقی ایشان از جمله صبر و بردباری را بیان کرد. به برندگان به قید قرعه جوایزی اهدا شد.

برنامه های ماه مبارک رمضان واحد فیروزآباد با حمایت معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار و با اهدای لوح به دانش آموزان فعال فرهنگی تجلیل شد.

به گزارش آنا، به مناسبت ماه مبارک رمضان و میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام؛ ضیافت شام ویژه کارکنان، اساتید و بازنشستگان با حضور جمعی از مسئولین دستگاه های دولتی نراق و دلیجان، فرمانده سپاه پاسداران مهدی نباتی دلیجان، رئیس و هیئت مدیره و جمعی از معلمان، کارکنان و بازنشستگان. دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق به همراه خانواده هایشان برگزار شد.

رنگ و بوی ماه مبارک رمضان و قرآن دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نراق و واحد دلیجان در این مراسم گفت: شعار خدا.” این روش کمک کرد، متشکرم.

امین فاروقی: اگر امروز شاهد موفقیت و شکوفایی دانشگاه آزاد اسلامی نراق هستیم، مدیون زحمات بی‌وقفه کارکنان، اساتید و بازنشستگان امروز هستیم و قدردان همه این زحمات هستیم و همه این زحمات بازمانده‌ای از اصلاحات است. برای بنیانگذاران و همه.» شرکت داشتن.

وی گفت: در پیشبرد دانشگاه و اجرای برنامه ها همچنان شما را یاری خواهم کرد و امیدواریم با همکاری، دلسوزی و رضایت همه اعضای خانواده شاهد شکوفایی، پیشرفت و شکوفایی در تمامی عرصه های علمی، پژوهشی باشیم. و فرهنگ دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق.

در بخشی از این مراسم، قرائت قرآن، قرائت اشعار در وصف و مدح ائمه اطهار(ع) و تلاوت میلاد، شمع و نماز مغرب به صورت جماعت قرائت شد.

به گزارش آنا از اگلید، ماه مبارک رمضان که ماه رحمت و جشن الهی و میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام است، محفل انس با قرآن کریم است. تعمیق تربیت دینی و فرهنگ اسلامی و ایجاد فضای معنوی در مسجد با حضور هیئت، کارکنان، اساتید، دانش آموزان، مدیران و معلمان مدارس سما. دانشگاه آزاد اسلامی واحد اگلید برگزار شد.

رنگ و بوی ماه مبارک رمضان و قرآن دانشگاه آزاد اسلامی

در ابتدای برنامه، گلمرضا صابری، معاون توسعه عمومی و حرفه ای حافظ کل قرآن کریم به بیان جنبه های اعجاز قرآن کریم و نقش آن در سلامت و تندرستی جامعه بشری پرداخت.

در مراسم ختم قرآن، مهدی جعفری به تلاوت آیاتی با الهام از جزء چهاردهم قرآن کریم پرداخت و سپس محمدمهدی مسعودی، استاد دانشگاه و مدیر گروه آموزش و پرورش به تشریح آیات تلاوت پرداخت.

به گزارش خبرنگار اراک از اراک، به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) ابراهیم جوکی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و حجت الاسلام مهدی همتی رئیس این دفتر حضور یافتند. مقام معظم رهبری، توکلی رئیس دبیرخانه هیأت استانی، عباس شیخ سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی و اعضای خانواده اساتید و کارکنان دانشگاه دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک برگزار شد.

رنگ و بوی ماه مبارک رمضان و قرآن دانشگاه آزاد اسلامی

حجت الاسلام مهدی همتی با تبریک ولادت با سعادت امام حسن (ع) از سیره آن بزرگوار، خانواده محوری و رابطه دو سویه خانواده ها و لزوم احترام و تحکیم این ارتباط مطالبی را بیان کرد. .

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه اسلامی استان مرکزی با تاکید بر ارتباط و دلسوزی خانواده و دانشگاه به عنوان زمینه ساز خلاقیت، انعطاف پذیری و آسیب های اجتماعی و خانوادگی، بر تقویت این همکاری و وفاق تاکید کرد. .

رنگ و بوی ماه مبارک رمضان و قرآن دانشگاه آزاد اسلامی

این تعطیلات با استقبال خانواده‌های کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک با اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع از جمله قرائت قرآن، تلاوت ولادت، تئاتر، مسابقات هنری و روضه خوانی همراه بود. بچه های اساتید و کارکنان تا عصر.و شام افطار تمام شد.

به گزارش آنا از شهرری، امام حسن مجتبی علیه السلام همزمان با سالروز ولادت سلسله اکبر، انس با قرآن کریم را جشن گرفتند. دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (RA).

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) در این مراسم گفت: مؤمن ترین، شریف ترین و محترم ترین در میان مردم.

رنگ و بوی ماه مبارک رمضان و قرآن دانشگاه آزاد اسلامی

حجت الاسلام سید موسی هاشمی تنکابنی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: این رویداد فرهنگی همزمان با ایام ماه مبارک رمضان و برکات این ماه الهی در جهت ایجاد انگیزه و ایجاد نشاط معنوی و دینی است. در میان معلمان و دانش آموزان.” و در راستای جذب جوانان دانشجو برگزار شد.

در این برنامه قرآنی حامد شاکرنژاد به عنوان قاری و گروه تواشیح سبحان ممتاز و بین المللی به اجرای برنامه پرداخت و به تلاوت قرآن پرداخت و در پایان مراسم به برگزیدگان بالاترین سطوح برنامه های فرهنگی جوایزی اهدا شد.

به گزارش خبرنگار آنا از میانا، این حرم به مناسبت پانزدهمین روز از ماه مبارک رمضان، ماه رحمت و مغفرت الهی و سالروز ولادت با سعادت امام حسن مجتبی علیه السلام اختصاص دارد. دانشگاه آزاد متوسطه عطرآگین عطرآیات قرآن تابناک شد و جمعی از قاریان و حافظان کلام الله مجید با حضور دانشجویان، اساتید و کارکنان به تلاوت آیات پرداختند.

رنگ و بوی ماه مبارک رمضان و قرآن دانشگاه آزاد اسلامی

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد میانه گفت: این مراسم به همت معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه به مناسبت میلاد ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام برگزار شد. برنامه های سالانه اداره فرهنگ اسلامی.

داود حقها افزود: هدف از تشکیل این محفل قرآنی، معرفی و تقرب علما به کلام الهی و گسترش و تبلیغ فرهنگ قرآنی در بین جوانان و دانشجویان است.

وی گفت: قرآن رمز موفقیت و رستگاری دنیا و آخرت است; اگر قرآن را می خوانید باید عمل و تأمل و دقت داشته باشید.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد میانه گفت: چندین مراسم معنوی در طول سال در این دانشگاه برگزار می شود.

بزرگان پس از تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم، شیرینی و لوح سپاس به حاضرین اهدا کردند.

به گزارش خبرنگار آنا از بوشهر، به همت دبیرخانه دائمی امور قرآنی کشور (واقع در مسجدالحرام)، این دانشگاه. قرآن مقدس مجید داریایی از بزرگان برجسته کشور و حجت الاسلام سید مهدی قاضی زاده رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با حضور رسول اسکندری معاون آموزش و پرورش سما گروه استان بوشهر به صورت خصوصی و عملی بر روی بستر سامانه Lms در نمازخانه مجتمع آموزشی پسرانه سما بوشهر برگزار شد.

مدیر امور فرهنگی واحد سما بوشهر در این نشست گفت: به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، دبیرخانه دائمی خدمات قرآنی سما (واقع در مشهد مقدس) کرسی های قرائت قرآن برگزار کرده است.

فاطمه میرزاده گفت: بر این اساس مقرر شد جلسه به صورت خصوصی و آنلاین در بین دانشجویان سمایی برگزار شود.

وی افزود: به دلیل وجود مدارس و آغاز ماه مبارک رمضان، کلاس ها به صورت انفرادی در یک مدرسه برگزار می شود و سایر مدارس استان ها به صورت مجازی در این باشگاه آموزشی شرکت می کنند.

به گزارش آنا از سپیدان، امام حسن مجتبی علیه السلام به مناسبت میلاد اهل بیت و ترویج روضه خوانی در بین دانش آموزان، سر گنجشک را به همراه خانواده خود روزه گرفتند. صبح را تا ظهر بگذرانید این مدرسه با توجه به این وظیفه دانش آموز می پذیرد و به موضوع روزه و روزه، گسترش و اشاعه آن در جامعه احترام می گذارد.

کارگردان سرعت لبخند در این زمینه با نقل حدیثی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: .

رنگ و بوی ماه مبارک رمضان و قرآن دانشگاه آزاد اسلامی

غلامرضا حسنی افزود: خداوند روزه را امر کرده است تا پس از سلامت جسمی به فکر دیگران به ویژه فقرا و نیازمندان باشیم. خداوند در این ماه مبارک به روزه داران اهمیت زیادی داده است که از آن جمله می توان به تلاوت آیاتی از قرآن تا پایان قرآن و برپایی شب قدر از نظر معنوی اشاره کرد. هزار ماه و اعمال این شب برای بندگان برابر با اعمال هزار ماه است.

وی افزود: یکی از ثواب ترین اعمال در این ماه، غذا دادن به روزه داران است که پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) فرموده است. از این رو تصمیم بر این شد که در مدرسه غذا داده شود و با توجه به سن دانش آموزان دبستانی، غذا به عنوان ناهار ناشتا برای دانش آموزان در نظر گرفته شد.

به گزارش گروه استانی کوچان خبرگزاری آنا، جشن تکلیف توسط فرزندان کارکنان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد کوچان همزمان با میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام با حضور اعضای هیئت رئیسه دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کوچان گفت: برنامه های فرهنگی و تبلیغی دعا یکی از اهداف تعطیلات، برگزاری این تعطیلات در بین خانواده های کارکنان است.

احسان پولادی: «اگر می‌خواهیم جماعت‌هایی را تربیت کنیم که عاشق نماز هستند، ابتدا باید از خانواده‌ها شروع کنیم تا فرزندانمان در نماز به رشد و شکوفایی خود ادامه دهند.

به شما توصیه کرد که مهربان باشید، نماز اول وقت را فراموش نکنید، دروغ نگویید و زود قضاوت نکنید.

در پایان این مراسم به کودکان در سنین باروری هدایایی به رسم یادبود اهدا شد.

انتهای پیام/4121/4062/

دکمه بازگشت به بالا