عمومی

رقص و غوغای پرندگان در گلستان/گردشگری با «پرنده نگری» پویا می شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین – گروه استان ها: وجود زیستگاه ها و رویشگاه های متعدد گلستان، این استان را به مکانی حاصلخیز و قابل سکونت تبدیل کرده است. اسپران عمر انواع مختلفی از حیوانات از جمله پستانداران، خزندگان، آبزیان و البته پرندگان را تغییر شکل داد.

اگرچه ده ها گونه از پرندگان در سطح وجود دارد به طور مداوم آنها در طول سال در مناطق مختلف دشت، جنگلی و تالاب گلستان زندگی می کنند، اما معمولاً زمانی که هوا در عرض های جغرافیایی سرد است. شمال تر ده‌ها پرنده وادر، آبزی و دیگر گونه‌های پرندگان آبزی گلستان را برای زمستان‌گذرانی انتخاب می‌کنند و تنوع پرندگانی که در گلستان دیده می‌شوند را به‌طور چشمگیری افزایش می‌دهند.

وجود چندین تالاب در این بین بین المللی نوع جلبک دریایی، آجی گل، آلماگل و گامیشان صدها سدها و مخازن و البته خلیج گرگان باعث سرد شدن دما در شرق اروپا و سیبری شده است. صدها هزاران پرنده مختلف از گلستان دیدن می کنند.

حضور پرندگان در مناطق مختلف گلستان جالب توجه است جایگزین و این یک اصل غیر قابل مقایسه است بیشترین یکی از عناصر جذاب بیشترین بخش گردشگری طبیعی “پرنده چشم انداز« فرض بر این بود که این اتفاق خواهد افتاد.

پرنده چشم انداز این یکی از سبزترین بخش های گردشگری است که در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان یک صنعت گردشگری پر سود محسوب می شود.

در این زمینه، یک علاقه‌مند به جهانگردی یا حیات وحش دوست دارد به کمک دوربین و تلسکوپ به تماشای پرندگان در محیط طبیعی بپردازد و با ثبت لحظات بکر زندگی پرندگان به صورت ویدئویی، یک روز یا سفر خاطره انگیز را رقم بزند. دوربین. او انجام می دهد.

رقص و هیاهوی پرندگان در گلستان/گردشگری با «پرنده نگری» پویا می شود.

با وجود جذابیت بصری و زیبایی شناختی، برخی از روانشناسان معتقدند دیدن حیوانات به ویژه پرندگان باعث آرامش و آرامش می شود. عالم معنوی است.

با وجود همه فرصت ها در بخش پرواز چشم انداز در گلستان این میدان جذاب و پرطرفدار تنهاست و تنها چند دسته کوچک از پرندگان باقی مانده است چشم انداز آنها با حضور در زیستگاه پرندگان در روزهای محدودی از سال می توانند این پرندگان را ببینند، از حضور آنها لذت ببرند و از هدایای خاص و مناظر منحصر به فرد حیات وحش لذت ببرند و هیچ برنامه مدونی برای بهره مندی از آنها وجود ندارد. مندی این پتانسیل نامرئی است.

مرغداری را نادیده بگیرید چشم انداز

یک استاد محیط زیست دانشگاه به خبرنگار آنلاین گفت: پرنده نگری نوعی گردشگری طبیعی در زندگی صنعتی است. امروز مایه آرامش خاطر و روح علاقه مندان و گردشگران، اما سال هاست که این ظرفیت عظیم در گلستان مغفول مانده و از این فرصت برای ایجاد اشتغال بیشتر و توسعه اقتصادی منطقه استفاده نشده است.

یک برنامه نوشته شده مورد علاقه مندی از پرنده چشم انداز او در گلستان نیست محمدرضا مسخره کردن وی افزود: حضور و زیستگاه ده ها گونه پرنده آبزی مهاجر کنار آب و زمستان گذرانی برخی از پرندگان کمیاب در تالاب های گلستان، اطراف جزیره آشوراده و خلیج گرگان، امکان برگزاری تورهای پرنده نگری را به عنوان یک صنعت موفق در گلستان فراهم کرده است.

وی بیان کرد: برخی کشورها صنعت پرنده نگری توسعه یافته ای دارند و مردم برای تفریح ​​به پرنده نگری می پردازند اما گلستان برای استفاده از این فرصت نیازمند برنامه است. کم اهمیت ما مطمئن هستیم که هنوز محقق نشده است.

رقص و هیاهوی پرندگان در گلستان/گردشگری با «پرنده نگری» پویا می شود.

پرنده چشم انداز اساس حفاظت از حیات وحش

رئیس اداره حفاظت از حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان نیز به خبرنگار آنلاین گفت: خلاصه اطلاعات در حال بالا آمدن آمار رسمی از زیستگاه های آبی گلستان نشان می دهد که در برخی از ماه های سال تا 300000 پرنده در گلستان دیده می شود. پرندگان زیادی از گونه ها و جنس های مختلف وجود دارد.

محمود شکیبا گفت: «میزبانی پرندگان گلستان، این استان را به یکی از مناطق پرنده دوست تبدیل کرده است. چشم انداز در کشور به صنعتی تبدیل شده است که می تواند به اهرمی قدرتمند برای حفاظت از حیات وحش و پرندگان تبدیل شود.

وی ادامه داد: با ایجاد سایت های پرنده نگری، جریان های درآمدی از قبیل اقامت، حمل و نقل، غذا، دسترسی گردشگران به منطقه و فروش صنایع دستی نیز ایجاد می شود. درآمدهایی که می تواند جوامع اطراف زیستگاه های حیات وحش را از شکار یا شکار پرندگان رها کند.

شکیبا افزود: پرنده نگر در مقایسه با سایر گردشگران، نیاز چندانی به زیرساخت های گردشگری ندارند دوستی یک دوربین شکار از متخصص و اصلی وجود دارد بیشترین پارامترهای پرندگان چشم انداز در مقایسه با سایر بخش‌های گردشگری، به زیرساخت‌های کمتری نیاز دارند.

وی بیان کرد: علاوه بر تامین منابع مالی برای راه اندازی سایت های پرنده نگری، خرید تجهیزات مورد نیاز از جمله تلسکوپ و دوربین و دعوت از کارشناسان فعال در این زمینه استفاده می شود. تجربیات چنین سایت هایی برای استفاده از این فرصت برای رونق این نوع گردشگری مورد نیاز است.

شکیبا گفت: انواع اردک، قو، پلیکان، هاری، چانگپرستو، سوئیفت، غاز، فلامینگو، باکلان و عقاب دریایی دم سفید – انواع پرندگان مهاجر و گنجشک ها، سالیم ها که نیم سال در آب های گلستان زندگی می کنند. چنگال ها و کاکادوها به عنوان پرندگان بومی در استان تکثیر می شوند.

رقص و هیاهوی پرندگان در گلستان/گردشگری با «پرنده نگری» پویا می شود.

از پرنده چشم انداز هیچ فایده ای برای ما ندارد

گامیشان نماینده مردم کردکوی بندرگز و بندرترکمان به خبرنگار آنلاین شورای اسلامی: طبیعت و پرندگان چشم انداز یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری اطراف خلیج گرگان، تالاب گامیشان و جزیره آشوراده است که تاکنون مورد بی مهری قرار گرفته و از این موهبت الهی بهره ای نبرده ایم.

عبدالجلال آه تو ری افزود: آشوراده در برنامه سفر مورد توجه ویژه است آه تو به پرنده چشم انداز و در حال بررسی امکان اجرای پرنده هستیم چشم انداز تامین در منطقه

ادامه داد: پرنده چشم انداز صنعت پاکی در گردشگری محسوب می شود که به منطقه آسیبی نمی رساند بفرمایید تو، بیا تو نه تنها گروه های کنترل شده تحت کنترل حافظان محیط زیست هستند و از منابع درآمدی برای مشاهده پرندگان استفاده می کنند. نتیجه این ممکن است بخش بزرگی از مشکلات اقتصادی باشد ساحل نشسته ها حل گلستان.

این نماینده مجلس گفت: رصد پرندگان زمستان گذران و شکار در آب ها و دشت های کمربندی شمالی گلستان، این استان را به مکانی مناسب برای پرنده نگری تبدیل کرده است. نگرها به این استان باز می شود.

به گزارش خبرنگار آنلاین، تالاب ها، دریاچه ها، سدها، سدها و سایر منابع آبی گلستان به دلیل شرایط آب و هوایی مساعد و منابع غذایی کافی، همه ساله در فصول پاییز و زمستان پذیرای هزاران پرنده مهاجر و بومی است و در این ماه ها حضور استان هستیم. بسیاری از گردشگران برای لذت بردن از جاذبه های طبیعی آن، در صورت حمایت قابل توجه مسئولان، می تواند به منبع درآمدی برای ساکنان زیستگاه آبی گلستان تبدیل شود.

دکمه بازگشت به بالا