عمومی

ردیف بودجه بیمارستان‌های مناطق محروم جدا شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، شاهین شیرانی عصر پنجشنبه در جریان سفر وزیر بهداشت به دهاقان در گفت و گو با خبرنگاران گفت: در سال 85 باید مرکز «تدرمان بستر» در دهاقان افتتاح می شد، اما با توجه به وجود چنین مراکزی. یک مرکز مشکلات جمعیت را پوشش نداد، بنابراین تصمیم به ساخت یک بیمارستان گرفته شد.

وی با بیان اینکه باید زمان حضور پزشکان در مناطق نیازمند را افزایش دهیم گفت: امکانات درمانی شهرستان دهگان خوب و مناسب است اما بیمارستان دهاقان به پزشک متخصص نیاز دارد و برنامه ای برای استفاده از نیروهای بومی برای رفع این نیاز اندیشیده شده است اما این اجرای پروژه چهار سال طول خواهد کشید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه بیمارستان دهاقان به زودی دستخوش تغییرات مناسبی می شود، افزود: شهرضا مرکزی در این زمینه است و می توانیم از اوقات فراغت پزشکان منطقه برای خرید خدمات پزشکان نیازمند استفاده کنیم. تعمیر بیمارستان دهاقان.

وی گفت: تلاش می کنیم تا چند ماه آینده نیروی کار خود را افزایش دهیم، همیشه نگاه ویژه ای به شهرستان دهاقان داریم چرا که مردمی محترم و مهربان دارند.

وی افزود: در دیدار با رئیس جمهور در قانون بودجه درخواست کردم که به تعداد بیمارستان های مناطق ویژه یتیم نگاه شود و تفکیک شود و جمعیت اندک مانع از حضور پزشکان در این مراکز نشود، زیرا این افراد باید احترام گذاشت.»

شیرانی خاطرنشان کرد: در تصویب سفر رئیس جمهور به استان اصفهان، دو میلیارد تومان وام به بیمارستان دهاقان اختصاص یافت.

در بخشی دیگر از سخنان خود: پیرو فرمایش پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله که فرمودند: حقوق کارگر قبل از خشک شدن پوست پیشانی او پرداخت شود.

خدمات درمانی رایگان حق مردم است

فرماندار شهرستان دهاقان در ادامه گفت: بیمارستان دهاقان خیر و ایراداتی وجود دارد که باید اصلاح شود.

علی جمشیدیان بهداشت و درمان را نیاز و نیاز مبرم مردم دانست و گفت: حقیقت امر این است که خدمات بهداشتی و درمانی رایگان یکی از مواردی است که جمهوری اسلامی متعهد به ارائه آن به مردم شده است.

وی گفت: اهالی شهرستان دهاقان با مراجعه به تنها بیمارستان این شهرستان غیبت پزشک متخصص را نمی بینند و انتظار دارند این مشکل بزرگ حل شود.

فرماندار شهرستان دهاقان افزود: اداره طب فیزیکی باید برای ارائه خدمات بهتر به بیماران و رفع نواقص و تامین دو دستگاه دیالیز برای بیمارستان دهاقان خدمت رسانی بهتری داشته باشد. خیر به نظر می رسد در تصویب سفر رئیس جمهور این موضوع مورد توجه قرار گرفت و دو میلیارد تن اعتبار تخصیص یافت.

لازم به ذکر است امروز پنجشنبه است؛ بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پس از بازدید بسیار کوتاه از بیمارستان دهاقان وارد شهرستان دهاقان شد و بلافاصله شهرستان را ترک کرد. او در مقابل مسئولان و خبرنگاران صحبت نکرد و دهقانان هم صحبت نکردند درخواست برای حل مشکلاتشان با او صحبت کردند اما فرصت را از دست دادند.

دکمه بازگشت به بالا