استان ها

راهبرد منطقه آزاد انزلی در شهرک‌های صنعتی الحاق شده،توسعه صنعتی با اولویت صنایع های تک است

به گزارش پرتال پارسی از انزلی: جلسه ای با حضور معاونین سازمان و یک شرکت مشاور به منظور بررسی طرح جامع شهرک صنعتی جدید منطقه و کنترل واحدهای تولیدی برگزار شد.

در این جلسه که به ریاست عیسی فرهادی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی برگزار شد، پیرامون طرح توسعه فضاهای صنعتی واقع در شهرک صنعتی شماره یک بحث و تبادل نظر شد.

در این جلسه پس از تصویب نهایی لایحه گسترش منطقه، برنامه ریزی حداکثر استفاده از فضای صنعتی ایجاد شده در منطقه آزاد انزلی به عنوان اولویت سازمان منطقه آزاد انزلی مورد تاکید قرار گرفت و تصریح شد: به ناچار، با اضافه شدن شهرهای صنعتی جدید به منطقه، واحدهای غیر فعال و نیمه فعال این شهرها به بخشی از منطقه آزاد انزلی تبدیل می شوند و می توانند از فرصت ها و مزیت های بسیار مطلوب در زمینه های مختلف قانونی، تامین مواد اولیه تولید و صادرات استفاده کنند. ، و زمینه ساز احیای بنگاه های تولیدی یا افزایش آن خواهد بود. .

در ادامه مهم ترین مزیت منطقه آزاد انزلی برای واحدهای تولیدی صنعتی تازه اضافه شده، قابلیت جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی اعلام و تاکید شد: باید روند اجرایی این مهم تسهیل شود تا در نهایت شاهد افزایش بیشتری باشیم. . استخدام نیروی کار بومی استان.

در این نشست از سرمایه گذاران صنعتی دعوت می شود تا در شهرک صنعتی سوم منطقه در زمینه صادرات، اشتغال، فناوری، محیط زیست و … تصمیمات لازم را اتخاذ کنند. تاکید شد که ارزیابی این گونه شاخص ها ضروری است. رعایت شاخص های کلیدی به ویژه در امور حفاظت از محیط زیست و دوستی با محیط زیست برای منطقه آزاد انزلی حیاتی است.

بنابراین گزارش، در راهبرد برنامه توسعه صنعتی سازمان منطقه آزاد انزلی، اولویت اول ایجاد صنایع یکپارچه سازگار با محیط زیست و پاک و در عین حال اشغال فضای کمتر روی زمین است. ساختارهای واحد بر اساس استراتژی های ارتفاع محور و صادرات محور ایجاد می شوند

لازم به ذکر است با تصویب شورای اسلامی وسعت منطقه آزاد انزلی به 8609 هکتار افزایش یافته و شامل شهرک های صنعتی کردستان و زمینه توسعه فرصت های صنعتی و صادراتی منطقه شده است. به بازار کشورهای دریای خزر و اوراسیا عرضه شد.

استراتژی منطقه آزاد انزلی در شهرهای صنعتی یکپارچه توسعه صنعت با تمرکز بر یک بخش است.

دکمه بازگشت به بالا