جامعه و خانواده

دیپلماسی سلامت مسیر زائران اربعین را گشود

وزیر بهداشت در سفر به عراق با هدف بازکردن مسیر زائران اربعین حسینی پس از سه سال وقفه به دلیل شیوع ویروس کرونا، از تکمیل دستورالعمل بهداشتی مراسم اربعین خبر داد.

به گزارش پرتال پارسی، دکتر بهرام عین اللهی در سفر به عراق با مقامات عراقی دیدار و در جلسه ستاد اربعین برای تکمیل اقدامات بهداشتی انجام شده برای تسهیل زیارت اربعین حسینی شرکت کرد.

اربعین امسال بر لزوم ارائه خدمات با کیفیت بهداشتی و درمانی به زائران تاکید کرد و یادآور شد: امسال به این سفر معنوی رفته و ماموریت های بی وقفه را برای پزشکان ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی محول خواهد کرد.

همچنین همزمانی مراسم اربعین امسال با تابستان و گرمای زائران یکی از موضوعات اصلی وزارت بهداشت است. خدمات رفاهی و بهداشتی متناسب با دمای هوا ارائه می کند تا زائران بتوانند در این زمینه پیش بینی های لازم را داشته باشند و از گرمازدگی جلوگیری کنند.

دکتر عین اللهی اردیبهشت ماه سال جاری در دیدار با جمعی از فعالان قرآنی در ماه مبارک رمضان قول اجرای باشکوه مراسم اربعین امسال را داد که در سفر به کشور عراق انجام شد.

از سوی دیگر وزیر بهداشت پیشنهاد کرد که راهپیمایی اربعین امسال و برگزاری برنامه های فرهنگی، قرآنی و معنوی بیشتر دانشجو و معلم علوم پزشکی باشد و موانع را برطرف و تسهیل کند.

توسعه اقدامات بهداشتی و زیرساخت های بهداشتی در مرزهای مشترک ایران و عراق نیز در یکی دو ماه گذشته مورد توجه معاونان وزیر بهداشت و مدیران ارشد استان های ایلام و کرمانشاه بوده است. وزارت بهداشت با آمادگی برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و میزبانی مراسم باشکوه اربعین امسال به دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در مناطق مرزی غرب کشور کمک می کند.

تقویت دیپلماسی سلامت ایران و عراق

به گزارش این وب سایت، دکتر عین اللهی در سفر به عراق و دیدار با رئیس جمهور، نخست وزیر و وزرای بهداشت و صنعت عراق، بر ضرورت تقویت همکاری های بهداشتی بین دو کشور تاکید و خواستار ثبت سریع محصولات ساخت ایران شد. . گسترش توریسم درمانی و سلامت در عراق و موانع توسعه همکاری ها در زمینه مراقبت های پزشکی بیماران عراقی در ایران، تبادل استاد و دانشجو، فعال سازی قراردادهای قبلی بین دو کشور، همکاری در حوزه سلامت و کنترل بیماری ها، ایجاد بازار مشترک برای محصولات بهداشتی حذف.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا