جامعه و خانواده

دیابتی‌ها با کرونا چه کنند؟

پرتال پارسی / مرکز متخصص مسئول گروه بیماری ها ، دانشگاه علوم پزشکی ساوه: بیماران دیابتی بیش از سایرین از Covid 19 رنج می برند.

متخصص مسئول گروه بیماری ها ، دانشگاه علوم پزشکی ساوه: بیماران دیابتی بیش از سایرین از Covid 19 رنج می برند.

سپیده قره لویی به پرتال پارسی گفت: “به طور کلی ، وقتی افراد دیابتی به ویروس آلوده می شوند ، به دلیل تغییر در سطح قند خون و عوارض دیابت ، درمان آنها دشوار است.”

وی گفت: افراد مبتلا به سیستم ایمنی دیابتی بیشتر در معرض خطر هستند. توصیه های کلی مانند شستن دست ، دست نزدن به صورت و بینی ، ضد عفونی کردن صورت ، استفاده نکردن از غذا ، لیوان ، حوله و وسایل ساده ، پوشاندن دهان و بینی هنگام عطسه و سرفه با حوله و جلوگیری از تماس با افراد دارای علائم را دنبال کنید. بیماری های تنفسی از جمله سرفه ، پرهیز از مسافرت های غیرضروری ، استفاده نکردن از وسایل حمل و نقل عمومی و قرار گرفتن در مناطق شلوغ بسیار مهم هستند.

وی در پاسخ به این سال که بیماران دیابتی برای جلوگیری از بیماری عروق ویروس کرونا قلب چه کاری باید انجام دهند ، گفت: کنترل منظم قند خون مهمترین راه پیشگیری از بیماری عروق ویروس کرونا قلب برای جلوگیری از عوارض قند خون بالا است.

زغال اخته ، شستن مکرر دست ، استفاده نکردن از غذا و لیوان و حوله و ظروف ساده ، پوشاندن دهان و بینی هنگام عطسه و سرفه با حوله ، استفاده نکردن از وسایل حمل و نقل عمومی ، رفتن به مکان های شلوغ و ضد عفونی منظم وی این سطح را به عنوان راه حل های دیگر ذکر کرد.

وی در مورد رژیم غذایی بیماران دیابتی مبتلا به بیماری ویروس کرونا قلب گفت: بیماران دیابتی باید یک رژیم متنوع و متعادل را در رژیم غذایی خود داشته باشند تا سطح قند خون را ثابت نگه دارد و سیستم ایمنی بدن را تقویت کند.

مصرف غذاهای کم گلوکز مانند ساوه ، سبزیجات ، پرهیز از غذاهای سرخ شده به مقدار زیاد ، مصرف غذاهای شیرین و چرب را محدود کنید ، غذاهای غنی از پروتئین مانند ماهی ، گوشت ، تخم مرغ بخورید ، از سبزیجات سبز استفاده کنید. غذاهای برگ دار مانند سالاد ، کلم ، سبزیجات و میوه ها در دو تا سه وعده در روز برای دیابتی های دارای تاج برای تقویت سیستم ایمنی بدن و بالا بردن سطح قند خون توصیه می شود.

وی اظهار داشت: رعایت رژیم غذایی منظم ، پرهیز از کار و بیش فعالی و خواب کافی در شب از دیگر توصیه های دیابتی ها با بیماری ویروس کرونا قلب است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا