عمومی

دومین واکسن ایرانی کرونا در مرحله آزمایش

با توجه به پایگاه داده پرتال پارسی ،
دکتر احسان شمسی ، دبیر کمیته اخلاق ملی مطالعات علوم پزشکی وزارت بهداشت: آزمایشات بالینی مرحله اول واکسن ویروس کرونا نوترکیب متعلق به موسسه تحقیقات واکسن و سرم رازی توسط کمیته اخلاق ملی علوم پزشکی تأیید شده است.

وی افزود: “مهمترین گام برای شروع آزمایشات بالینی دومین واکسن ایرانی برداشته شده است و سازمان غذا و دارو به زودی آزمایشات بالینی را مجاز می داند.”

دبیر کمیته اخلاق ملی تحقیقات پزشکی ادامه داد: پس از اولین مجوز برای آزمایشات بالینی واکسن Korona ، متعلق به گروه دارویی برکت و شفا دارو ، اولین آزمایش بالینی واکسن کرونا توسط موسسه تحقیقات واکسن و سرم رازی انجام شد. مجوز آزمون. کمیته اخلاق نیز تشکیل شده است.

شمسی خاطرنشان کرد که یکی از اعضای کمیته اخلاق در تحقیقات به عنوان عضو کمیته کنترل داده در آزمایش بالینی شرکت می کند و بر حسن انجام روند تحقیق نظارت می کند. هم واکسن برکت ایرانی و هم این واکسن کنترل می شوند.

وی گفت: “این واکسن نوترکیب یک پروتئین نوترکیب است که فناوری آن با واکسن کرونا (ویروس کشته شده) ایرانی که قبلاً دارای مجوز بود متفاوت است.”

شمسی افزود: آزمایشات بالینی دومین واکسن تاج ایرانی توسط م Instituteسسه واکسن سرم و رازی و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران در حال انجام است.

اولین واکسن انسانی برای مرحله اول آزمایشات بالینی ، که توسط محققان ایرانی موسوم به Kuo Iran Barakat تولید شد ، در تاریخ 29 دسامبر با مشارکت وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تهیه شد. مرحله چهارم این مطالعه از روز شنبه (17 ژانویه) آغاز شد و هفت نفر دیگر در این هفته واکسینه می شوند.

تعدادی دیگر از مراکز تحقیقاتی و م institسسات و شرکتهای دانش بنیان در تلاشند واکسن کرونا ایرانی تولید کنند که در این زمینه بسیار موفق بوده است.

دکمه بازگشت به بالا