عمومی

دوباره بیمارستان‌ها شلوغ شد – پرتال پارسی

پرسنل پزشکی در بیمارستان های دولتی تهران می گویند در چند روز اخیر تعداد بیماران سرپایی و کرونا به شدت افزایش یافته است.

به گزارش پرتال پارسی ، این روزنامه هموطن وی نوشت: “شش روز پس از یک سالگرد تاجگذاری در ایران ، شیوع ویروس دوباره افزایش یافته است. از دیروز ، طبق آمار رسمی وزارت بهداشت و تعداد افراد بستری شده ، 8330 مورد جدید ثبت شده و 91 نفر فوت کرده اند. همه اینها در شرایطی رخ داد که میزان عفونت و مرگ و میر تا اواسط فوریه کند شده بود ، اما از 6 فوریه ، تعداد عفونت های روزانه از 7000 و در کمتر از یک ماه شیوع رسمی از 8000 فراتر رفته است. این آغاز رسمی چهارمین قله تاج در سیصد و هفتاد و یکمین روز ورود ویروس به کشور است. پیک سوم در کشور با هزینه های زیادی همراه بود. محدودیت ها و ممنوعیت های فعالیت برخی اصناف برای اولین بار برای چند هفته اعمال شد. با این حال ، از ابتدای ژانویه ، حلقه قرنطینه کاهش یافته است و آنها چندین بار حرکت و اقدامات خود را از سر گرفته اند. نتایج مستقیم این حوادث را می توان در شیوع ویروس در کشور مشاهده کرد.

گزارش های این روزهای بیمارستان ها حاکی از وخامت اوضاع است. از ابتدای ماه مارس ، روند بستری شدن مجدداً در بیمارستان شدت گرفته است. تعداد مراجعه های سرپایی و بستری به کادر پزشکی برخی از مراکز درمانی خاطرات تلخی از اپیدمی های مارس 1998 و آوریل 1999 به یادگار گذاشته است. یکی از آنها یک پرستار در بیمارستان حضرت رسول است که به همشهری گفت: «تعداد ویزیت های سرپایی مانند مارس 1998 و آوریل سال جاری که بیماری در اوج بود ، افزایش یافته است. “در روزهای اخیر ، تخت های داخلی ICU و تاج پر شده است و بیمارستان قادر به پذیرش بیماران جدید نخواهد بود.”

وی اظهار داشت: افراد هنوز برای معالجه دیررس هستند و هنگام انتقال به بیمارستان باید در بیمارستان بستری شوند. “بیماران کرونا در حال تخلیه هستند.”

این پرستار بعد از چند ساعت شیفت در 2 روز گذشته متوجه تعداد زیادی از بیماران شد. به گفته وی ، این بیمارستان 3 بخش دارد كه هر كدام 10 تا 12 تخت دارند ، بیمارستان عمومی حدود 36 تخت در بخش مراقبت های ویژه دارد و قسمت داخلی تاج دارای 40-50 تخت است كه همگی سرپایی هستند ، 30 ٪ از آنها نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارند. “حدود 13 درصد از این تعداد رو به وخامت است و 17 درصد تحت مراقبت های پزشکی هستند.”

یک پرستار در بیمارستان حضرت رسول گفت که وضعیت این بیمارستان از چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته بدتر شده و هر روز تعداد مراجعه ها در حال افزایش است.

پیک چهارم آغاز شده است

اما این حادثه فقط به بیمارستان حضرت رسول محدود نمی شود. این وضعیت در بیمارستان یاف آباد به عنوان اولین مرکز تاجگذاری حاکم است. محمدرضا سوار ، ناظر بیمارستان یافتبد به همشهری گفت که تعداد بیماران دارای تخت ICU و قسمت داخلی تاج افزایش یافته است. از 22 مارس ، 14 بیمار در بخش طب داخلی کرونا پذیرفته شدند و اکنون تعداد آنها به 22 نفر رسیده است. از اول مارس ، حداکثر 6 بیمار در واحد تنفسی جدا شده بودند ، اکنون 12 بیمار وجود دارد. این موفقیت دیگری را نشان می دهد که کاهش سن بیماران است.

گزارش شده است که یکی از علائم بیماری کرون بیماری جوانان است. وزیر بهداشت نیز در سخنرانی خود این موضوع را مطرح كرد و اعلام كرد كه دو فرزند یك و نه ساله در اثر تاج جهش یافته در خوزستان برای اثبات حرف خود جان خود را از دست داده اند. اکنون ، ساور نگران است که وضعیت در ماه نوامبر و دسامبر به حالت عادی برگردد: «هرچه تعداد ویزیت های سرپایی افزایش یابد ، تعداد بستری ها و مرگ های بعدی نیز افزایش می یابد. “ظاهراً این چهارمین پیک است که شروع می شود.”

یک ناظر در بیمارستان شهدای هفتاتیر همچنین خاطرنشان کرد: 10 تا 15 درصد بیماران سرپایی در بیمارستان بستری هستند و 3 تا 5 درصد از آنها در وضعیت وخیمی هستند بیمارستان لوگمن همچنین گزارش داد که تعداد بیماران با شیب ملایم در حال افزایش است.

ایلاد علوی ، متخصص بیماری های عفونی در بیمارستان لوگمان به همشهری گفت که تعداد بیماران در بیمارستان به شدت افزایش نیافته است ، اما روش مراجعه 10 روز قبل است. فقط بیماران بسیار جدی که نیاز به درمان جدی دارند در این بیمارستان بستری می شوند. برخلاف بیمارستان های دیگر که بیماران با علائم متوسط ​​را درمان می کنند.

محمدرضا هاشمیان ، متخصص بیماریهای عفونی در بیمارستان مسیح دانشوری نیز گفت که تعداد بستری شدن در بخش داخلی بیمارستان معروف به مرکز شفاهی کرونا حدود 10 درصد افزایش یافته است. با این حال ، به گفته این کارشناس ، اوضاع مانند مارس گذشته نیست.

نگرانی در مورد افزایش تعداد شهرهای قرمز

پیش از این ، هشدارهای بسیاری مبنی بر آغاز اوج چهارم بیماری در ماه مارس وجود داشت و علائم شروع این اوج را می توان در آمار وزارت بهداشت و پذیرش بیمارستان مشاهده کرد. علیرضا زالی ، فرمانده ستاد مبارزه با فساد کرونا در تهران روز گذشته گفت 280 بیمار جدید در بخش عادی عروق کرونا و 92 نفر در بخشهای ویژه بیمارستانهای تهران بستری شده اند. 4500 بیمار با علائم مشکوک به کلینیک های سرپایی و 2400 نفر به مراکز درمانی اعزام شدند. با پیشرفت بیماری ، شهرها در حال کوچک شدن هستند. زرد و نارنجی به تدریج قرمز شد. در حال حاضر در 11 شهر قرمز ، در 52 سال به رنگ نارنجی و در 217 به رنگ زرد است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت خوزستان هنوز گرفتار بیماری عروق کرونا قلب است ، در حالی که شهرهایی مانند آبادان ، اهواز ، بندرماهشهر و خرمشهر در گروه قرمز قرار گرفتند. طبق گزارش وزارت بهداشت ، ویروس انگلیس در خوزستان پیدا شد و تاکنون دو کشته داشته است. گزارش شده است که سه نفر در تهران در اثر ویروس کشته شده اند که اخیراً توسط فرمانده ستاد تاجگذاری تهران اعلام شده است. علیرضا زالی روز گذشته نیز در مورد ویروس جهش یافته صحبت کرد و با بیان اینکه این ویروس افراد زیر 10 سال و بالای 70 سال را آلوده می کند گفت: در فوریه به 99 رسید و از 7.4 به 12 و 11 درصد بالای 80 سال رسید. 80 تا 14٪ در گروه سنی 70- سال. “تعداد بیماران و بستری شدن در گروه های سنی 50-40 ، 60-50 و 70-60 در مقایسه با مارس سال گذشته حدود 12 تا 18 درصد کاهش یافته است.”

زالی خاطرنشان می کند که در این مورد دقت بیشتری برای مطابقت با پروتکل ها لازم است. با توجه به افزایش شیوع ویروس و خطر بالای مرگ: “گروه های سنی آسیب پذیر قبلاً بیشتر در معرض ویروس های جهش یافته هستند و گروه های پرخطر بیشتر مستعد هستند.”

چند روز پیش ، علیرضا رئیسی ، معاون وزیر بهداشت و سخنگوی ستاد ملی تاج ، گفت که انطباق کشور با پروتکل ها به طور متوسط ​​14 درصد کاهش یافته است که بالاترین میزان در برخی استان ها است. مانند خوزستان که کمتر از 10٪ افراد پروتکل های بهداشتی را دنبال می کنند.

قله چهارم تاج آغاز شده است ، بیماری و مرگ و میر افزایش یافته است ، انطباق با سوابق بهداشتی کاهش یافته است ، و در این موارد ، ترافیک از راه دور افزایش یافته است. “با نزدیک شدن به فصل تعطیلات و نزدیک شدن به پایان سال ، احتمال سفر زودهنگام به ناوریز افزایش می یابد ، خطر گسترش بیشتر ویروس افزایش می یابد و نگرانی در مورد شیوع عفونت به مناطق امن وجود دارد. «

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا