جامعه و خانواده

دفاعی جز ماسک در برابر کرونا نداریم/لزوم قرارگیری ماسک در پوشش بیمه ای

سخنگوی استان خراسان رضوی به شورای عالی استان با بیان اینکه یک ماسک تحت پوشش بیمه مورد نیاز است ، گفت: “ما هیچ محافظ دیگری به جز ماسک برای مقابله با ویروس شیطان کرونا نداریم.”

سید حسین بهشتیان در گفت وگو با پرتال پارسی وی گفت: “امروز ما در شرایطی هستیم که سوابق هر روز به روز می شوند.” “هشت ماه از ورود کرونا به کشور می گذرد و حدود 30،000 نفر از هموطنان ما جان خود را از دست داده اند ، بنابراین بسیاری از خانواده ها عزادار شده اند.” در این حالت ، هر شهروند باید اقدامات لازم را برای جلوگیری از ترافیک غیر ضروری انجام دهد.

به گفته وی ، ما باید در خانه باشیم تا زنجیره بیماری را بشکنیم. در این حالت ، سفر برخی از شهروندان به معنای عدم مسئولیت در برابر سلامتی و نادیده گرفتن خطرات این ویروس بدخیم است.

وی افزود: از زمان شیوع بیماری ، کشور هزینه های مختلف خانگی از جمله هزینه های حفظ فاصله اجتماعی و تهیه مواد ضد عفونی کننده و ماسک را متحمل شده است ، بنابراین اطمینان از رعایت پروتکل های بهداشتی در این شرایط سخت اقتصادی ضروری است. این ماسک تحت پوشش بیمه است و به هر فرد روزانه یک ماسک داده می شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود از برخی اقدامات وزارت بهداشت مانند درج قیمت ماسک انتقاد کرد و ادامه داد: در ابتدا اعلام شد که داروخانه ها حق توزیع ماسک ندارند. بنابراین ، ماسک ها به جز غذا در همه جا به عنوان غذا ارائه می شدند. ما در تولید و توزیع الکل خودکفا هستیم.

به گفته وی ، با این وجود همه چیز ناگهان کمیاب و گران شد ، در نتیجه برخی حتی با نوشیدن الکل با اطلاعات نادرست جان خود را از دست دادند.

وی گفت: متأسفانه ، وزارت بهداشت شروع به پرداختن به موضوع قیمت ماسك كرده و مسئول نظارت بر كیفیت است و وزارت بهداشت باید كیفیت ماسك ها را تحت نظارت دقیق بهبود بخشد. همچنین ماسک را تا 6 ماه آینده با قیمت مناسب بیمه کنید. متأسفانه امروزه برخی از ماسک های پیشنهادی از کیفیت لازم برخوردار نیستند و در شرایط فعلی تا تولید واکسن در برابر این بیماری هیچ محافظت دیگری نداریم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا