عمومی

دغدغه شیرین علی دایی – پرتال پارسی

پس از کریستیانو رونالدو، یکی دیگر از اسطوره های تاریخ فوتبال جهان، لیونل مسی، به پای علی دایی می رسد و رکورد او را تهدید می کند. این موضوع جدیدی است که باعث شده دوباره نام علی دی بر سر زبان ها بیفتد.

به گزارش پرتال پارسی شرق وی نوشت: «نام علی دایی اسطوره فوتبال ایران در روزهای اخیر بارها شنیده شده است. دلیل او البته ربطی به فوتبال ندارد، نام او نیز به دلیل اتفاقات مختلف در ایران مطرح شد. در واقع از زمان درگذشت مهسا امینی تاکنون نام علی دایی در فضای مجازی و واقعی بر سر زبان ها افتاده است و کمتر کسی در این زمان قدردان ورزشکاری اوست… از اتفاقات علی دایی در گذشته، اکنون او نام دوباره در رسانه های جهان برای فوتبال ناب رفت مردی که چند هفته پیش دعوت قطر به جام جهانی را رد کرد، حالا در حاشیه این جام دوباره به تیتر اخبار رسیده است تا ارزش کاری که در این سال ها در پیراهن تیم ملی ایران انجام داده را نشان دهد.

حکایتی جدید حکایت تعداد گل های ملی علی دایی است. این آمار در کنار افتخارات دایی در سال های گذشته در پیراهن ایران، او را به برترین گلزن تاریخ این کشور تبدیل کرده است. علی دایی در جریان بازی 109 بار دروازه حریفان را باز کرد و بالاترین عملکرد خود را به نمایش گذاشت. اگرچه این آمار مدت ها در دست این اسطوره ایرانی بود اما سرانجام توسط مهاجم تیم ملی پرتغال یکی از بهترین های تاریخ فوتبال کریستیانو رونالدو شکسته شد. رونالدو با پشت سر گذاشتن علی دایی به اوج رسیده و در حال حاضر با 118 گل از علی دایی 9 گل جلوتر است. با گذشت مدت ها از دنیای فوتبال، مشخص است که شماره 109 برای همیشه باقی خواهد ماند، اما رونالدو هنوز هم شانس شکستن این رکورد را دارد.

این پایان کار نیست. چرا که پس از کریستیانو رونالدو، لیونل مسی که حالا یکی دیگر از اسطوره های تاریخ فوتبال جهان است، به چندین سطح از علی دایی رسیده و رکورد او را تهدید می کند. این موضوع جدیدی است که باعث شده دوباره نام علی دی بر سر زبان ها بیفتد. در واقع، پنج گل لیونل مسی در جام جهانی 2022، تعداد این اسطوره آرژانتینی را به عدد 96 رساند. لئو اکنون به 13 گل دیگر نیاز دارد تا با رکورد علی دایی برابری کند. درست مثل ماجرای کریستیانو رونالدو و علی دایی، این روزها سفر گلزنی مسی به اسطوره فوتبال ایران آغاز شده است و مسی در هر مسابقه ای که یک گل می زند، فرصت تکرار نام علی دایی را پیدا می کند. لئو یک فینال جام جهانی را پیش رو دارد و به او فرصت خوبی می دهد تا قبل از سال جدید یک قدم به علی دایی نزدیک شود.

از آنجایی که او شایعاتی مبنی بر اینکه قطر آخرین جام جهانی اوست، به راه انداخته است، بحث جدایی او از آرژانتین پس از این جام منتفی شده و او می خواهد یکی دو سال دیگر برای آرژانتین بازی کند. البته با توجه به سطح تمرینی مسی، بعید است که این تعداد سال افزایش یابد. تنها دو سال مانده به پایان، مسی به وضوح توانایی شکستن رکورد علی دایی را دارد.

پیش از این علی دایی در ماجرای شکستن رکورد کریستیانو رونالدو، آن را افتخاری مهم برای او خوانده بود و گفته بود وقتی بازیکن بزرگی مانند رونالدو چنین دستاوردی را تکرار می کند، اهمیت کار او مشهود است. در چنین شرایطی برخورد لیونل مسی با علی دایی حواس پرتی شیرینی برای این اسطوره ایرانی خواهد بود. البته فردی که در خارج از ایران مورد احترام بود در خانه با بی مهری برخورد می شد…

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا