عمومی

دستگیری متهم کلاهبرداری ۱۰ میلیارد تومانی پرداخت سود تضمینی در قم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، خجت الاسلام و المسلمین حسن قریب دادستان عمومی و انقلاب منطقه قم از رسیدگی به یک فقره کلاهبرداری با شکایت از فعالیت اقتصادی در حوزه بسته بندی مواد غذایی خبر داد و گفت: این متهمان. که این شرکت را ایجاد کرده اند، ده ها میلیون سام دزدیده اند که با به دست آوردن 90 مدعی، با وعده پرداخت سود تضمینی حدود 6 درصد در ماه، مبلغ 10 میلیارد تومان از سرمایه گذاران کلاهبرداری کردند.

دادستان شن و ماسه از فعالیت این شرکت و تاسیس دفتر آن خبر داد و گفت: نحوه کار این شرکت و تبلیغات آن به دو بخش استخدام و پرداخت ماهیانه حقوق بسته بندی مواد غذایی و همچنین سرمایه گذاری عمومی و پرداخت ضمانت ماهانه . . این شرع به صورت مضاربه بود.

حجت الاسلام قریب با بیان اینکه مظنون اصلی این پرونده با اقدامات فنی پلیس و دستورات و نظارت قضایی بازپرس اداره نهم بازپرسی قم شیراز بازداشت شد، گفت: این مظنون نیز مرتکب این جنایت شده است. در شهرهای دیگر مانند کرج و شیراز نیز کلاهبرداری های مشابه با جذب پول مردم قول سود پرداخت می کردند.

دادستانی کشور با اشاره به آگهی های مشاغل خانگی این متهمان در سایت ادعای انقلاب شن، گفت: استخدام مشروط به استفاده از سیم کارت توسط متقاضیان برای فعالیت اقتصادی بوده و متهمان از خطوط تلفن کارکنان خود برای غیره استفاده می کردند. فعالیت های تجاری به جای آن از قانون استفاده کرد پی گیری ترک نکن

دادستان کوم یک شرکت ایجاد کرد پ با فعالیت اقتصادی به ظاهر مطلوب، این پوششی برای جذب سرمایه های جدید به این نوع کلاهبرداری است که به کلاهبرداری معروف است. پانسی عنوان و تبصره حاکی از : پرداخت به موقع مزایا در ماه های اول قرارداد تاسیس دفتر شکیل و بستن قراردادهای تامین و مالی پ این یکی از زمینه های اعتمادسازی در بین سرمایه گذاران است و متأسفانه اکثر مالباختگانی که در دام این افراد گرفتار شده اند، افراد فقیر و متوسط ​​جامعه بوده و به دنبال شغلی با درآمد ماهانه بودند.

حجت الاسلام قریب با هشدار نسبت به اتکا به ظاهر افراد و ادعاهای غیر منطقی برای کسب سودهای وسوسه انگیز، تاکید کرد: شهروندان مراقب باشند که سرمایه خود را در اختیار افراد و شرکت های ناشناس برای کسب سودهای غیرعادی قرار دهند و فریب تبلیغات وسوسه انگیز را بخورند. در دام سودجویان و کلاهبرداران نیفتید.

دکمه بازگشت به بالا