عمومی

در قم چه خبر است؟

این خبر بدین شرح بود: هفته گذشته 3 هزار کودک با علائم بیماری های تنفسی و ویروسی به مرکز درمانی حضرت معصومه (س) مراجعه کردند. تاکنون هیچ یک از کودکان بیمار و شش کودک فوت شده به ویروس کرونا مثبت نشده اند.
آمار دقیقی وجود ندارد که چه تعداد از کودکان مبتلا به این بیماری به مراکز درمانی، کلینیک ها و مطب های دیگر مراجعه کرده اند. اما شکی نیست که این آمار بیش از آمار مراجعه به تنها بیمارستان کودکان در سندز است. اگر جمع شود، عمق فاجعه مشخص می شود.
مجید محبی با اشاره به فوت شش کودک در کوم در هفته گذشته گفت: این کودکان در مرکز تخصصی کودکان حضرت فاطمه معصومه (س) بستری شدند. ️
وی افزود: این متوفیان دارای بیماری هایی با علائم تشنج مکرر، سرطان خون و کم خونی شدید، نارسایی حاد کبدی و شوک سپتیک بودند و دو نفر نیز علائم تنفسی داشتند.
معاون علوم پزشکی شهرستان کوم نوع بیماری و ویروسی که کودکان کوم به آن مبتلا شده اند را نگفت!
31 آذرماه 51 دانش آموز هنرستان دخترانه نور به دلیل مسمومیت تنفسی در بیمارستان بستری شدند که هنوز علت این حادثه مشخص نشده است. این مسمومیت تنفسی در برخی مراکز آموزشی دیگر نیز رخ داده است
از سوی دیگر، شنیده ها حاکی از آن است که فردی ناشناس سوار بر موتورسیکلت به دو دانش آموز تیراندازی کرده و متواری شده است. مدیر حوزه های علمیه آیت الله اعرافی با سردار میرفیضی فرمانده انتظامی استان قم تماس گرفت و ردپای این دو طلبه را پیگیری کرد.
هفتم آذرماه، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کوم گزارش داد که عصر روز یکشنبه چهار روحانی توسط افراد ناشناس مجروح شدند تا بعدازظهر امروز.
در هفته های اخیر برخی رسانه های اجتماعی و محافل خبری از تغییر فرماندار کوم صحبت می کنند.

# تحریریه روزنامه 28 آذر 19 دی

دکمه بازگشت به بالا