عمومی

درس بزرگ آنچلوتی به مربیان ایرانی

آنچلوتی به هر مربی ایرانی که پس از شکست سنگین و سنگینی از حریفی دیرینه به دنبال بهانه ای واهی است، درس بزرگی داده است.

به گزارش پرتال پارسی اخبار ورزشی وی نوشت: رفتار یک مربی باتجربه رئال را با عملکرد برخی مربیان ایرانی مقایسه کنید که در صورت شکست همه را مقصر می دانند جز خودشان.

بارسلونا در ورزشگاه خانگی رئال مادرید 4 گل به ثمر رسانده و حداقل 4 گل دریافت کرده تا انتقام شکست های قبلی شاگردان آنچلوتی را بگیرد. هواداران بارسلونا باور نمی کردند که تیمشان با این بازی خوب و نتایج شگفت انگیز بر رئال مادرید غلبه کند اما شاگردان ژاوی دست به کاری زدند و کاریستان و همه توجه ها را به خود جلب کردند. پس از این بازی، آنچلوتی به سادگی گفت: مسئولیت این شکست بر عهده من است، اما از شما می خواهم که از این شکست دچار بحران نشوید. چون به حالت عادی برمی گردیم.

این اقدام مربی باتجربه «رئال» را با عملکرد برخی مربیان ایرانی مقایسه کنید که در صورت شکست همه را مقصر می دانند جز خودشان. مربیان ایرانی معمولاً داور، فدراسیون، وزارت ورزش و عوامل دیگر را مقصر شکست می دانند و هرگز خود را مقصر نمی دانند. از سوی دیگر آنچلوتی به هر یک از مربیان ایرانی که پس از شکست بسیار سنگین و سنگین به رقیب دیرینه خود به دنبال بهانه ای واهی بودند، درس بزرگی داد.

البته این مربی با تجربه ای که دارد می تواند دوباره رئال مادرید را به آن تیم خوب و شکست ناپذیر تبدیل کند. اولین قدم این است که مربی اشتباهاتش را بپذیرد که آنچلوتی هم به آن اعتراف کرد، بنابراین امید زیادی وجود دارد که او تیمش را بازسازی کند. برخلاف مربیان ایرانی که قدم اول یعنی اعتراف به اشتباهات و ضعف های خود را بر نمی دارند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا