استان ها

دانشگاه آزاد اسلامی قائنات برای سال ۱۴۰۱ چه برنامه‌هایی دارد؟

حمید طاهری در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا، با تشریح فعالیت های برجسته دانشگاه آزاد اسلامی واحد قنات در سال 1400 و برنامه های این دانشگاه در سال 1401 گفت: تولید و عرضه کود میکوریزی. مزارع زعفران در ایستگاه تحقیقات زرشک و زعفران یکی از دستاوردها و فعالیت های این دانشگاه در زمینه های مختلف در سال گذشته بود.

وی خاطرنشان کرد: تولید ضدعفونی کننده های تاج ویژه کادر پزشکی توسط فرپویان، هماهنگی آموزش مجازی و حضوری در برخی دوره ها و راه اندازی و دانلود سایت جدید دانشگاه از سرور سازمان مرکزی از دیگر فعالیت های گائنات بود. ذخیره سازی 2000 متر مکعب آب سطحی و احداث و راه اندازی پلی کلینیک در مرحله اول و راه اندازی دندانپزشک.

رئیس واحد گانات دانشگاه آزاد اسلامی در تشریح برنامه های آتی این دانشگاه گفت: علوم پزشکی پس از تصویب اتاق عمل، ایجاد شبانه روزی و پذیرش دانشجوی خارجی از برنامه های دانشگاه برای سال آینده است.

به گفته طاهری، شهر باستانی و تاریخی گائنات دومین شهر پرجمعیت استان خراسان جنوبی و پایتخت استراتژیک محصولات زرشک و زعفران در جهان است.

وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی گائنات از سال 1379 به عنوان مرکز واحد مشهد فعالیت خود را آغاز کرد و در سال 1384 به واحد مستقل تبدیل شد. در حال حاضر این دانشگاه 20 معلم تمام وقت، 60 استاد مدعو، 33 کارمند و حدود 1400 دانشجو دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قنات 65 رشته در این دانشگاه را برشمرد و افزود: گروه قنات دارای دو رشته دکتری، 13 رشته کارشناسی ارشد و 50 رشته کارشناسی و کاردانی است و تاکنون حدود 6500 دانشجو از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. ..

به گفته طاهری، سما دو مدرسه ابتدایی پسرانه و دخترانه با حدود 600 دانش آموز دارد و تعداد دانش آموزان دانشگاه آزاد اسلامی گائنات در دو سال گذشته 20 درصد و تعداد دانش آموزان 40 درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام/4062/

دکمه بازگشت به بالا