عمومی

دانستنی‌هایی درباره تبخال تناسلی در مردان

تبخال دستگاه تناسلی یک بیماری شایع است که می تواند باعث برجستگی های قرمز در اطراف ناحیه تناسلی شود. هیچ درمانی برای تبخال دستگاه تناسلی وجود ندارد ، اما برخی از داروهای ضد ویروس مدت زمان علائم را کاهش می دهند و از بروز آنها در آینده جلوگیری می کنند.

به گزارش پرتال پارسی ، “عصر ایران” به نقل از دیلی دیلی نیوز نوشت که ویروس هرپس سیمپلکس باعث تبخال دستگاه تناسلی می شود. با این حال ، این شرایط معمولاً علائمی ایجاد نمی کنند و بسیاری از افراد می توانند بدون اطلاع از آن آلوده شوند.

تبخال دستگاه تناسلی عفونت راه رفتن است که توسط ویروس هرپس سیمپلکس ایجاد می شود. اشکال مختلف مقاربت جنسی شکل اصلی انتقال جنسی است. دو نوع ویروس هرپس سیمپلکس وجود دارد ، از جمله نوع 1 و نوع 2. طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی ، حدود 3.7 میلیارد نفر زیر 50 سال به ویروس نوع 1 آلوده شده اند ، در حالی که 491 میلیون نفر در سنین 15 تا 49 سال به نوع 2 آلوده شده اند.

بیشتر افرادی که به ویروس تبخال آلوده شده اند هیچ علائمی را تجربه نمی کنند و غالباً از آلودگی خود اطلاع ندارند. با این حال ، برخی از افراد علائم ، از جمله تبخال دستگاه تناسلی را تجربه می کنند. هر دو نوع ویروس هرپس سیمپلکس می توانند باعث این بیماری شوند.

افرادی که علائم تبخال دستگاه تناسلی دارند ممکن است تاول یا آسیب پوستی در اطراف ناحیه تناسلی داشته باشند. علائم ممکن است از نظر چرخشی رخ دهد.

دلایل

تبخال دستگاه تناسلی در اثر عفونت ویروس تبخال ساده ایجاد می شود. مردم ویروس را از طریق تماس جنسی منتشر می کنند. افراد معمولاً ویروس های نوع 1 را از طریق تماس یا بوسیدن گسترش می دهند ، در حالی که ویروس های نوع 2 معمولاً از راه جنسی منتقل می شوند.

همچنین می توانید ویروس را از فرد بدون زخم های واضح یا آسیب پوستی دریافت کنید. همه نمی دانند که به ویروس مبتلا شده اند یا خیر.

تفاوت آنها با مردان چیست؟

تبخال دستگاه تناسلی در مردان کمتر از زنان است. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده تخمین می زند که هر ساله حدود 16 درصد از زنان آمریکایی و 8 درصد از مردان بین 14 تا 49 سال به این بیماری مبتلا می شوند.

ویروسی که باعث عفونت می شود در هنگام رابطه جنسی به راحتی به زنان منتقل می شود تا به مردان ، که ممکن است تفاوت آنها را توضیح دهد.

علائم در مردان و زنان یکسان است. با این حال ، زنانی که در دوران بارداری تبخال دستگاه تناسلی را تجربه می کنند ممکن است عوارض جانبی داشته باشند.

علائم

بسیاری از موارد تبخال علائمی ایجاد نمی کند و بسیاری از افراد از ابتلا به این بیماری اطلاع ندارند. اگر دیگران ویروس را دوباره فعال کنند ، ممکن است علائمی داشته باشند.

علائم تبخال دستگاه تناسلی:

احساس گزگز در ناحیه تناسلی

برجستگی های کوچک قرمز رنگی که به صورت حباب در اطراف ناحیه تناسلی تبدیل می شوند

تورم در کشاله ران ، گردن یا زیر بغل

– دردهای عضلانی

– مالاریا

– سردرد

– خستگی

مشکل ادرار کردن

افرادی که علائم دارند معمولاً چهار روز پس از عفونت ، ویروس را احساس می کنند. علائم ممکن است چندین هفته ادامه داشته باشد و در آینده نیز عود کند.

مرحله اول معمولاً طولانی تر است و ممکن است علائمی مانند تب یا درد داشته باشد. افرادی که عود علائم را تجربه می کنند معمولاً در مدت زمان کوتاهی دچار برجستگی های قرمز یا تاول می شوند.

آزمایش و تشخیص

افراد به ندرت برای تبخال دستگاه تناسلی به پزشک نیاز دارند. بیشتر موارد خفیف هستند و علائمی ندارند. علائم معمولاً چند هفته طول می کشد.

با این حال ، برخی از افراد ممکن است علائمی داشته باشند که باعث ناراحتی در سراسر بدن شود. در این موارد ، پزشکان ممکن است داروهای ضد ویروسی را برای تسریع بهبودی و کاهش خطر عودهای بعدی تجویز کنند.

پزشک شما ممکن است از آزمایش واکنش زنجیره ای پلیمراز برای آزمایش تبخال دستگاه تناسلی استفاده کند. سایر علل شامل آزمایشات سرولوژی و آزمایش خون برای شناسایی آنتی بادی هایی است که بدن برای مقابله با ویروس استفاده می کند.

هرچه درمان زودتر پس از بروز علائم تبخال آغاز شود ، نتایج بهتر است.

رفتار

هیچ درمانی برای تبخال دستگاه تناسلی وجود ندارد. با این حال ، بیشتر افراد هیچ علامت یا علائم خفیفی از ویروس ندارند که طولانی مدت نباشد.

پزشکان می توانند داروهای ضد ویروسی را برای افراد دارای علائم تجویز کنند. این داروها مدت زمان علائم را کاهش می دهند یا از بروز آنها در آینده جلوگیری می کنند. کرم های موضعی به تسکین درد کمک می کنند.

درمان سرکوبگرانه روزانه می تواند خطر انتشار ویروس به دیگران را کاهش دهد.

در حال حاضر هیچ واکسنی برای جلوگیری از شیوع ویروس تبخال دستگاه تناسلی وجود ندارد. با این حال ، افراد می توانند با حفظ ایمنی در هنگام رابطه جنسی ، خطر آلودگی و انتقال ویروس را کاهش دهند:

از رابطه جنسی با شخصی که علائم آن را دارد خودداری کنید

– استفاده از کاندوم

تعداد شرکای جنسی جدید را محدود کنید

برای جلوگیری از وقوع در آینده با پزشک خود در مورد درمان صحبت کنید

این روش ها می توانند خطر ابتلا به تبخال دستگاه تناسلی را کاهش دهند ، اما از بدتر شدن علائم جلوگیری می کنند.

اگر شخصی به زخم یا مایع تبخال دست بزند ، می تواند ویروس را به سایر قسمت های بدن مانند چشم منتقل کند. بنابراین باید تا حد امکان از لمس این مناطق خودداری کنید تا از انتشار ویروس به مناطق دیگر جلوگیری شود.

اگر با زخم یا مایعات تماس پیدا کنید ، مهم است که دستان خود را با صابون بشویید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا