جامعه و خانواده

خیز ملایم آمار کرونا در تهران/افزایش مبتلایان بستری شده

فرمانده ستاد عملیات کنترل بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: تعداد بیماران مبتلا به بیماری ویروس کرونا قلب در بخشهای عادی و خاص افزایش یافته است.

به گزارش پرتال پارسی دکتر زالی در مورد وضعیت تاجگذاری در پایتخت گفت: “برای اولین بار در روزهای اخیر تعداد بیماران بستری در تاج جدید در تهران از 300 نفر عبور کرده و به 309 نفر رسیده است که 131 نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند.”

وی همچنین گفت: بیماران سرپایی شب گذشته از بخشهای پزشکی در تهران بازدید کردند که 6.7 درصد بیشتر از روز قبل است.

به گفته زالی ، افزایش نسبی تعداد بیماران جدید ویروس کرونا نشانگر افزایش کمی آماری است که باید در روزهای آینده مشاهده شود.

به گفته وی ، این رشد آماری ممکن است موجی موقت باشد ، اما اگر در 48 ساعت آینده همین روند رشد ادامه یابد ، می تواند سیگنال جدی برای تهران باشد.

فرمانده ستاد کنترل بیماری کرونا پایتخت با بیان اینکه تغییر در آمار بیماران سرپایی در بخش های پزشکی اولین علامت شیوع بیماری ویروس کرونا قلب است ، افزود:

به گفته زالی ، در حال حاضر 1800 بیمار کرون در بخشهای طبیعی و ویژه در بیمارستانهای تهران وجود دارد که 730 نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه هستند ، نسبت به روزهای گذشته کمتر است.

تالار مشاهیر ، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی: تنها شاخصی که در شب گذشته تغییر کرده است موارد جدید بستری در عروق ویروس کرونا در بخشهای عادی و بخشهای مراقبت ویژه است ، در صورت عدم تکرار این مسئله ، اهمیت چندانی ندارد. اما اگر این آمار طی 48 ساعت آینده همچنان رشد کند ، می توان آن را نشانه ای جدید برای شکنندگی و بی ثباتی تهران دانست.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا