جامعه و خانواده

خوشحال‌ترین شاعر امسال جهان را بشناسید

خوشبخت ترین شاعر جهان در سال جاری کیست؟

فصل نوبل فرا رسیده است و حوزه های مختلف به تدریج برندگان نوبل خود را می شناسند، برنده نوبل ادبیات نیز مشخص شده و در این گزارش به معرفی وی می پردازیم.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و فنی خبرگزاری پرتال پارسی؛ «آن آرنو» نویسنده 82 ساله فرانسوی را می‌توان خوش‌شانس‌ترین شاعر امسال دانست که جایزه نوبل آکادمی سوئد را برای کارش «به خاطر شجاعت و هوش واقعی برای کشف ریشه‌های آن، بیگانه بودن» دریافت کرد. and the Collective Limits of Personal Memory» برای جایزه نوبل ادبیات ۲۰۲۲ انتخاب شده است.

این شاعر و استاد دانشگاه فرانسوی، آنی هرنو، آثار بسیاری از جمله شرم، زن، مکان و آن دختر دیگر دارد. جایزه. گفتنی است اولین رمان او در سال 1974 با نام اتاق های خالی منتشر شد، این نویسنده و شاعر فرانسوی با کتاب سال ها در سال 2008 به شهرت جهانی دست یافت، همچنین دانستن کتاب سال ها جالب است. “. در سال 2017 به انگلیسی ترجمه شد.

این نویسنده فرانسوی پس از آلیس مونرو در سال 2013، سوتلانا الکسیویچ در سال 2015، اولگا توکارچوک در سال 2018 و لوئیز گلیک در سال 2018، پنجمین زنی است که جایزه نوبل ادبیات را دریافت کرده است. او در سال 2020 برنده جایزه نوبل ادبیات اعلام شد.

سال گذشته، عبدالرزاق هورنا، نویسنده تانزانیایی، به دلیل رفتار سازش ناپذیر و دلسوزانه اش با وضعیت اسفبار استعمار و پناهندگان در سراسر شکاف بین فرهنگ ها و قاره ها، به عنوان برنده جایزه نوبل ادبیات 2021 انتخاب شد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتایج 0 تصویب و رای گیری 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا