جامعه و خانواده

خزعلی: صدای زنان ایران در اعتراض به پایمال‌شدن حقوق خود توسط آمریکا خاموش نخواهد شد

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، تصمیم آمریکا مبنی بر لغو عضویت ایران در کمیسیون وضعیت زنان را غیرقانونی خواند و گفت: هیچ گاه صدای پویا و مطالبه گر جامعه پویای زنان ایران این گونه اعتراض نکرده است. . نقض حقوق زنان در این کشور و سایر کشورهای غربی حامی وی حذف نخواهد شد.

به گزارش پرتال پارسی، انسیه خزعلی وی در صفحه توئیتر خود نوشت: آمریکا با اتخاذ تصمیمی غیرقانونی و انجام رویه ای خطرناک و بی سابقه بار دیگر سازمان ملل و نهادهای آن را درگیر امور سیاسی کرده است. اگرچه تصویب اخراج جمهوری اسلامی ایران از عضویت در کمیسیون وضعیت زنان سازمان ملل متحد، جامعه جهانی را از بینش عمیق و افکار بلند زنان ایرانی محروم کرده است، اما صدای پویا و مطالبه گر زنان ایرانی انجمن. هرگز به عنوان اعتراض به پایمال شدن حقوق زنان در این کشور مطرح نشده است و سایر کشورهای غربی که از آن حمایت می کنند تعطیل نیستند.

خزعلی: صدای زنان ایرانی در اعتراض به پایمال شدن حقوق آنها توسط آمریکا خاموش نخواهد شد

به گزارش خبرگزاری پرتال پارسی، پس از درگذشت مهسا امینی در نامه سرگشاده ای که حدود 40 سازمان مردم نهاد با حمایت ایسلند و آلمان و حمایت 44 کشور جهان به شورای حقوق بشر ارسال کردند، خواستار برگزاری نشست ویژه در دستور کار این شورا و در نهایت سی و پنجمین جلسه فوق العاده شدند. جلسه برگزار شد. در 24 نوامبر برابر با 3 دسامبر برگزار شد ژنو گذشت.

در این نشست، برخی از دولت‌ها اتهامات سرکوب تظاهرات «مسالم‌آمیز» و استفاده از زور نامتناسب علیه معترضان مسالمت‌آمیز، به‌ویژه زنان و کودکان را مطرح کردند. در نهایت آمریکا قطعنامه ای برای لغو عضویت ایران در کمیسیون وضعیت زنان پیشنهاد کرد. این قطعنامه روز چهارشنبه 2 آذرماه با 29 رای موافق، 8 رای مخالف و 16 رای ممتنع به تصویب رسید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا