عمومی

خرید و فروش غیرقانونی سمندر لرستانی در آستانه سال نو – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

علی سالاروند در ادامه همایش توانمندسازی جوامع محلی در «گوشه چپ» پلدختر به خبرنگار آنلاین گفت: این همایش با کمک جامعه محلی برای حفاظت بهتر از گونه سمندر برگزار شد.

وی گفت: قاچاق و فروش غیرمجاز سمندر لرستانی تهدیدی بزرگ برای این گونه است. شدت کاهش یافت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در ادامه با اشاره به مشارکت جامعه محلی در حفاظت از گونه سمندر لرستان گفت: فرهنگ سازی برای حفاظت از جوامع محلی برای جلوگیری از انقراض این گونه نادر ضروری است. .

خرید و فروش غیرقانونی سمندر لرستانی در عید نوروز

خطر قاچاق سمندر لرستانی

سالاروند بر لزوم حفاظت موثر از سمندر لرستانی به عنوان یک گونه بومی تاکید کرد و افزود: به همین منظور سعی شده است تا جوامع محلی را از ارزش ها و کارکردهای سمندر لرستانی برای حفاظت از این گونه آگاه کنیم.

وی یادآور شد: سمندر لرستانی یکی از معدود گونه های دوزیست در ایران است که به دلیل زیبایی منحصر به فرد و متمایز خود در معرض قاچاق قرار دارد که این امر نیازمند برنامه ریزی جامع و دقیق برای مبارزه با قاچاقچیان این گونه است و پیش بینی می شود در استان رخ دهد. . و سطوح ملی، سازمان های مردم نهاد و جوامع محلی و محلی به ویژه در روزهای پایانی سال از چنین حمایت و حمایت همه جانبه ای برخوردار خواهند شد.

خرید و فروش غیرقانونی سمندر لرستانی در عید نوروز

خرید و فروش «سین» سفره آیت هشتم

بر اساس این گزارش، داستان سمندر لرستانی حکایت زیبایی خاصی دارد، زیبایی آن کار را سخت می کرد به طوری که هر ساله در آستانه اسفندماه این گونه خاص به صورت قاچاق وارد سفره مردم «هشت سین» می شد. به اوج می رسد.

سمندر کوهستانی لرستان در سال های اخیر تهدیدات زیادی را تجربه کرده است، از این رو در میان بقایای جنگل های بلوط با آب سرد و لکه ها یا راه راه های زرد و نارنجی روشن در زمینه قهوه ای و نوارهای زرد یا نارنجی متمایل به قرمز در زیر بدن زندگی می کند. .

سام (آتش) نام چنین ترکیبی از کلمات اندر (بین) است و به همین دلیل در برخی از کتابهای قدیمی به آن فرزند آتش گفته شده است. در واقع مردم محلی سمندر را مظهر پاکی، شجاعت و صداقت می دانند و برای آن احترام خاصی قائل هستند.

خرید و فروش غیرقانونی سمندر لرستانی در عید نوروز

اولین عاملی که باعث انقراض سمندرهای لرستان شد، قاچاق این همه اقلام به دست تاجران حیات وحش بود.

با روی کار آمدن محیط زیست و برخورد دقیق با قاچاقچیان، چنین خطرات ویژه ای برای او کاهش یافته است، اما همچنان در اسفندماه زمزمه این گونه قاچاق ها به عنوان هشتمین «گناه» عید به گوش می رسد.

دکمه بازگشت به بالا