جامعه و خانواده

خروج منابع بانک های استان از گلستان پذیرفتنی نیست/ اجرای برنامه جامع استحکام‌بخشی مدارس گلستان

پرتال پارسی/ گلستان فرماندار گلستان با اشاره به اینکه بسیاری از مسائل فرهنگی و اجتماعی استان نیازمند نهادهای بانکی است، گفت: متاسفانه بخشی از منابع بانک های گلستان از استان تامین می شود.

علی محمد زنگنه در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش استان در سال جاری با تاکید بر لزوم آغاز اقدامات پیشگیرانه و توجیهی در مدرسه گفت: اجرای طرح نمادین با هدف آموزش، غربالگری، مداخله در مدرسه، تشخیص. ، درمان و مددکاری اجتماعی یکی از این اقدامات مهم و موثر است.

وی با اشاره به اجرای طرح پایلوت استانی طرح نمادین در استان گلستان، افزود: باید برای رفع چالش های اجرای طرح نمادین در گلستان گام برداریم چرا که ائتلاف بزرگی برای اجرای آن در کشور شکل گرفته است. پروژه

والی گلستان بر لزوم انجام وظایف نهادها در کنار آموزش و پرورش تاکید کرد: کار عام المنفعه موثر.

فرماندار گلستان با اشاره به اینکه با توجه به اهمیت آموزش و پرورش باید بخش قابل توجهی از منابع را به سمت آموزش نسل های آینده سوق داد، خاطرنشان کرد: در کشورهای پیشرفته بخش قابل توجهی از درآمد ناخالص ملی به آموزش و پرورش اختصاص می یابد.

زنگنه خاطرنشان کرد: در کشورهای پیشرفته تر، سرمایه گذاری در مهدکودک ها، پیش دبستانی ها و مدارس ابتدایی برای پرورش کارگران ماهر و توانمند آغاز خواهد شد.

وی گفت: هزینه سرانه زندانیان در کشور 20 برابر بیشتر از دانشجویان است. .

فرماندار گلستان با تاکید بر لزوم انتقال غیرمستقیم این مفهوم به کودکان که تفکر انتزاعی در کودکان شکل نمی گیرد، افزود: بحث استحکام مدرسه سازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که باید توسط بانک های استانی ایجاد شود. حمایت های لازم و بهبود وضعیت را در این زمینه انجام دهد.

زنگنه گفت: اینکه بخش قابل توجهی از منابع بانک های گلستان در خارج از استان هزینه شود غیرقابل قبول است. خطر. ”هزینه.

وی از برنامه جهادی تا سال 1404 برای توقف مقاوم سازی مدارس استان خبر داد و گفت: یکی دیگر از موضوعاتی که در دستور کار مدارس قرار دارد، ممکن است استفاده خانواده ها از امکانات ورزشی مدارس در تعطیلات آخر هفته و در ساعات مدرسه باشد. تعطیلات. ” این به شادی خانواده کمک می کند.

فرماندار گلستان با اشاره به اینکه در دو سال آینده تلاش می کنیم تمامی شهرستان های استان را حداقل به یک دستگاه حمل و نقل سیار کتابخانه ای مجهز کنیم، خاطرنشان کرد: و برای رسیدن به این هدف از طریق منابع استانی و ملی تلاش خواهیم کرد. .

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا