استان ها

خانواده های دو معلول در قزوین تا پایان امسال صاحب خانه می شوند

به گزارش خبرنگار اجتماعی پرتال پارسی از قزوین؛ علی دهباشی پور شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران رسانه های استان در بهزیستی استان قزوین به تشریح برخی از خدمات ارائه شده در حوزه سالمندان، ناشنوایان و نابینایان پرداخت و گفت: 34 هزار مددجو تحت پوشش خدمات اجتماعی و 28 هزار مددجو در شهرستان هستند. استان قزوین. آنها در زمینه توانبخشی گنجانده شده اند.

دهباشی پور تصریح کرد: به 5 هزار و 100 مددجوی حوزه اجتماعی معلول و سرپرست خانوار خدمات رسانی داشته و داریم.

image_2022_10_2-22_11_36_489_MWJ

وی گفت: تامین مسکن دو خانواده دارای معلولیت یکی از حوزه های اولویت دار بهزیستی است که در این مناسبت 477 منزل مسکونی ساخته و به این خانواده ها واگذار می شود.

مدیرکل بهزیستی منطقه قزوین یادآور شد: تاکنون 96 واحد مسکونی به دو خانواده دارای معلولیت واگذار شده است که امیدواریم با کمک نیروهای جهادی تا پایان امسال بتوانیم به همه این خانواده ها مسکن ارائه کنیم. .

دهباشی پور بیان کرد: از تلاش بسیج سازندگی برای کاهش هزینه های عمرانی استفاده می کنیم و بخشی از هزینه ها توسط نهادهای اجتماعی و حمایتی تامین می شود.

افزایش وام های اجتماعی استان قزوین

وی گفت: سال گذشته 4 میلیارد تومان به وام های رفاهی اضافه شد و امسال پیش بینی می کنیم با 38 میلیارد تنگه سهم 6 میلیارد تومان افزایش به وام های مصوب داشته باشیم.

دهباشی پور افزود: در سال گذشته 47 درصد افزایش وام ملی را تجربه کردیم.

میزان اشتغال ناشنوایان باید مورد توجه دقیق روسای دستگاه های اجرایی قرار گیرد

این مسئول خطاب به وضعیت ناشنوایان و نابینایان گفت: 5 هزار و 246 مددجوی نابینا در استان قزوین داریم که از این تعداد 4 هزار و 85 نفر مستمری می گیرند.

وی توجه به موضوع اشتغال نابینایان را مهم دانست و گفت: بر اساس قانون باید 30 درصد از کارهای عملیاتی دستگاه های اجرایی به نابینایان واگذار شود اما این مصوبه اجرایی نمی شود بنابراین امیدواریم که برای دیدن آن.” حمایت بیشتر از سر بدن ها.

332333

افراد دارای معلولیت بیشترین اشتغال را در تامین اجتماعی دارند

دهباشی پور گفت: در حال حاضر بهزیستی استان با بکارگیری 16 کارمند معلول بیشترین سهم اشتغال معلولان را به خود اختصاص داده است.

وی با انتقاد از قوانین بهزیستی معلولان گفت: این قانون اساساً ایراد دارد و باید پرسید که چرا یک معلول باید 30 سال خدمت کند در حالی که برخی از معلولان فقط 10 سال می گیرند و این قانون عملی نمی شود؟ می توانند از خدمات بازنشستگی استفاده کنند.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: قانون تامین اجتماعی جامعه بهزیستی پایه باید تغییر کند و در عین حال به موقع اقدام شود تا فضایی برای هدایت تحصیلی و حرفه ای این قشر ایجاد شود و ارزیابی شود. نیازهای معلولان را می توان به خوبی انجام داد.

دهباشی پور گفت: در صورتی که تمامی دستگاه های اجرایی در خصوص اشتغال معلولان به وظایف خود عمل کنند بخش قابل توجهی از مشکلات این قشر مرتفع می شود.

وی در ادامه گفت: پیشگیری از نابینایی، غربالگری و تحقیق در مورد بیماری های ژنتیکی در دستور کار قرار دارد و جامعه نابینایان در حوزه آموزش فعال بوده و با جدیت در ارتقای صلاحیت ها، سوادآموزی و راهنمایی افراد تحصیل کرده مشغول هستند.

این مسئول گفت: دغدغه ما در جامعه نابینایان ازدواج و اشتغال است و با آموزش مهارت های پیش از ازدواج و پس از ازدواج به توانمندسازی این افراد کمک می کنیم.

image_2022_10_2-17_3_37_206_AvR

30 میلیارد برای تکمیل مرکز توانبخشی مجتمع

دهباشی پور در ادامه گفت: 30 میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان تخصیص می‌یابد که برای تکمیل ساخت مرکز جامع سلامت در قزوین هزینه می‌شود.

وی گفت: ساخت این مرکز بیش از 10 سال است که متوقف شده است و با ارائه این وام امیدواریم تا پایان سال این مجموعه آماده بهره برداری شود.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتایج 0 تصویب و رای گیری 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا