عمومی

حکم قصاص نفس قاتل شهید رنجبر صبح امروز اجرا شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، رئیس کل دادگستری منطقه فارس با اعلام این خبر گفت: در پی کشته شدن هولناک سرهنگ علی اکبر رنجبر و دستگیری قاتل، رسیدگی فوری به این پرونده در دستور کار قرار گرفت و اولین حکم صادر شد. . مجازات قاتل از اداره یکم دادسرای جنایی منطقه فارس حذف شد.

حجت الاسلام سید کاظم موسوی اعلام کرد پس از صدور اولین حکم در دیوان عالی کشور با مخالفت وکیل متهم، حکم بدوی لغو و با دستور دیوان عالی کشور با اصلاح رای دادگاه لغو شد. نواقص مربوط به سلامت روان و سلامت روان متهم در کمیسیون کارشناسی قانونی-پزشکی در دستور کار قرار گرفت و گفت: اواخر اردیبهشت ماه سال جاری کمیسیون پزشکی قانونی منطقه فارس با پیگیری دستورات از قضات دیوان عالی کشور بالاخره منتشر شد؛ با انجام مصاحبه با متهم و انجام معاینات روحی و روانی هیچ گونه نشانه ای از اختلال شدید روانی مشاهده نشد و با توجه به شواهد و قرائن، ذهن و اراده قاتل در زمان جنایت روشن بود.

وی تصریح کرد: پس از جمع بندی کمیسیون پزشکی قانونی، متهم برای دومین بار در دادگاه یکم دادگاه کیفری منطقه محاکمه و با توجه به نتیجه قضات شعبه مجدداً به قصاص محکوم شد. مرگ. عمومی.

این مقام عالی قضایی استان با اشاره به اینکه حکم دوم دادگاه کیفری منطقه فارس به تأیید شعبه نهم دیوان عالی کشور رسیده است، خاطرنشان کرد: دانشجوی کارشناسی ارشد اجرای حکم و مجوز اجرای حکم از رئیس قوه قضائیه تحویل مراجع قضایی منطقه فارس شد و بلافاصله در دستور اجرای احکام کیفری شیراز قرار گرفت.

رئیس منطقه فارس در پایان گفت: با توجه به تقاضای اولیای دم متوفی رنجبر برای اجرای حکم مجازات و عدم تمایل آنان به عفو محکوم، آماده اجرای مجازات می شود. قاتل شهید رنجبر ساعت 5:40 صبح امروز با حضور پدر و مادر دم راس به محل جنایت هدایت شد.

دکمه بازگشت به بالا