استان ها

حوادث جاده‌ای؛ در صدر امدادرسانی‌های خراسان جنوبی

پرتال پارسی/خراسان جنوبی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از امدادرسانی به ۲۴۴ مورد حادثه در سال جاری خبر داد و بیان کرد: حوادث جاده‌ای استان با ۱۷۹ مورد همچنان بالاترین میزان امدادرسانی را به خود اختصاص داده است.

محمدعلی کاوسی، امروز شنبه ۶ خرداد به رسانه‌ها گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون تیم‌های عملیاتی هلال احمر در ۲۴۴‌ حادثه امدادرسانی داشته‌اند و بیشترین حوادث به ترتیب در شهرستان‌های طبس، بشرویه و قاینات بوده است.

به گزارش پرتال پارسی، وی تعداد حادثه‌دیدگان در حوادث سال جاری را ۲ هزار و ۴۵۰ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۷۶۲ نفر در حوادث جاده‌ای خدمات گرفته‌اند و با تلاش نیروهای امدادی، ۱۱۶ نفر نجات یافتند که ۲۸ نفر در محل درمان و ۸۸ نفر به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی مجموع عملیات رهاسازی را ۳۰ مورد عنوان کرد و گفت: برای ۲۴۸ حادثه‌دیده توسط نیروهای هلال احمر شرایط اسکان در پایگاه‌های امداد و نجات و اماکن عمومی فراهم شد.

وی بیان کرد: هزار و ۳۲۶ نفر امدادگر و نجاتگر در قالب ۴۷۸ تیم امدادی در حوادث سال جاری امدادرسانی کردند همچنین ۴۵۳ دستگاه خودرو امدادی در این عملیات‌ها به کارگیری شدند.

کاوسی افزود: تیم‌های عملیاتی هلال احمر در حوادث طبیعی و غیر طبیعی، در کمترین زمان با بهترین کیفیت امدادرسانی می‌کنند و با برگزاری دوره‌های آموزشی و تمرینی، روند ارتقای آمادگی نیروهای هلال احمر ادامه دارد.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا