جامعه و خانواده

حمایت برنامه توسعه ملل متحد از اقدامات زیست محیطی ایران

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در دیدار با مدیر برنامه توسعه سازمان ملل متحد و رئیس کنوانسیون چارچوب تغییر اقلیم سازمان ملل متحد، خواستار مشارکت تسهیلات اضافی از تسهیلات جهانی محیط زیست (JEF) شد و آن را یادآور شد. پتانسیل. دانشگاه های جوان و نخبه

به گزارش پرتال پارسی، علی سلاج که برای شرکت در بیست و ششمین اجلاس تغییرات اقلیمی وارد گلاسکو شده است، امروز با آهیم اشتاینر، نماینده مقیم برنامه توسعه سازمان ملل متحد دیدار کرد.

سلاج در این دیدار با ابراز خرسندی از همکاری مشترک با برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) گفت: امیدواریم این همکاری ها به ویژه در نبود امکانات بین المللی ادامه و توسعه یابد. محیط مرتبط با تحریم ها».

وی گفت: «تسهیلات جهانی محیط زیست (JEF) نتوانسته است مزایای قابل توجهی را برای ما فراهم کند، بنابراین انتظار داریم برنامه توسعه سازمان ملل متحد فعالانه در این امر مشارکت داشته باشد. “

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: با اعتمادی که تاکنون به محیط زیست وجود دارد و همچنین ظرفیت های بالقوه در ایران، انتظار می رود پروژه های بیشتری به کشورمان واگذار شود، زیرا از طریق حمایت است. ما می توانیم انتقال فناوری را تضعیف کنیم.

دکتر سلاج با اشاره به تغییرات اقلیمی که ایران را نیز تحت تاثیر قرار می دهد، گفت: خشکسالی، گرد و غبار و گرد و غبار با توجه به اقلیم منحصر به فرد ایران مشکلات اکولوژیکی بزرگی را در منطقه ایجاد کرده است.

گرد و غبار در ابتدای مشکل

وی با بیان اینکه مهمترین موضوع در این حوزه معضل ریزگردهای بدون ریشه داخلی است، خاطرنشان کرد: دلیل اصلی این امر مشکل فاضلاب و سدهای خارج از کشور است که منجر به پیدایش شهرک های زیادی شده است. چالش ها و مسائل.

سلاجه گفت: امیدواریم که UNDP به عنوان یک سازمان بین المللی با تدوین برنامه های جامع به این مسائل زیست محیطی به ویژه گرد و غبار بپردازد.

وی به سلاج گفت: یکی از برنامه هایی که در دستور کار ما قرار دارد استفاده از انرژی های بالقوه از جمله انرژی های پاک است.

UNDP از برنامه های زیست محیطی ایران حمایت می کند

آهیم اشتاینر، مدیر برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) ضمن خوش آمدگویی به این نشست گفت: من از ایران و مسائل زیست محیطی آن آگاهی کامل دارم و UNDP با تجربه عالی خود از برنامه های زیست محیطی و توسعه ما حمایت کرده است و ما در کنار شما خواهیم بود. و محیط زیست زمانی که به کمک ما نیاز دارید ما تمام تلاش خود را برای تمیز نگه داشتن محیط انجام می دهیم.

آهیم اشتاینر در خصوص رفع تحریم ها افزود: تمام تلاش خود را برای رسیدگی به مسائل ناشی از تحریم ها در عرصه بین المللی به کار خواهیم بست تا شاهد توسعه و پیشرفت پروژه ها و اقدامات شما باشیم.

وی گفت: «من کاملاً از مسائل ناشی از تغییرات اقلیمی از جمله گرد و غبار آگاه هستم و می دانم که همه کشورها باید برای رسیدگی به این موضوع سخت فکر کنند. خاطرنشان شد که تمامی تعاملات آتی در این موضوع دخیل خواهد بود، بنابراین همه کشورها باید برای رفع این معضل زیست محیطی با یکدیگر همکاری کنند.

به گزارش پرتال پارسی، سلاجه و پاتریشیا اسپینوزا، رئیس کنوانسیون چارچوب سازمان ملل متحد در مورد تغییرات اقلیمی در جریان بیست و ششمین جام با یکدیگر دیدار کردند.

در این دیدار دکتر علی سلاج در جریان اقدامات و سیاست های کشور برای استفاده از انرژی های پاک گفت: استفاده از انرژی های پاک همواره یکی از اولویت های ما بوده است.

وی افزود: یکی دیگر از موضوعاتی که ایران دائماً روی آن متمرکز است و ما به دقت آن را رصد می کنیم، استفاده از پتانسیل دانشگاه های جوان و نخبه است.

وی خواستار توجه بیشتر جامعه تاثیرگذار بین المللی به همکاری و حفظ محیط زیست شد و ابراز امیدواری کرد که نهادهای بین المللی توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند.

پاتریشیا اسپینوزا نیز از حضور هیئت ایرانی در این دیدار تشکر کرد.

اسپینوزا گفت: «استفاده از انرژی پاک برای برق‌سازی و توسعه وسایل نقلیه، استفاده از فناوری‌های جدید در حمل‌ونقل – اینها اقدامات خوبی هستند که شاهد آن هستیم».

وی با بیان رضایت بیشتر از تولید خودروهای برقی در ایران گفت: آخرین خبری که از آن مطلع شدم اولین تولید خودروهای برقی در ایران بود که توانست مجوز ورود به بازار را بگیرد. همه این مراحل نقش سازنده ای در ایجاد هوای تازه دارند.

وی همچنین به رویکرد تعاملی ایران اشاره کرد و گفت: ما همواره شاهد تعامل ایران با سایر کشورها هستیم و این رویکرد را می توان در کنوانسیون هایی که ایران در آن شرکت می کند مشاهده کرد.

به گفته رئیس کنوانسیون چارچوب سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوا، آژانس محیط زیست گفت: «همه کشورها باید برای رسیدگی به مسائل زیست محیطی با یکدیگر همکاری کنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا