عمومی

حق آلایندگی میادین نفتی سیری باید به شهرستان بوموسی پرداخت شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مهدی دوستی صبح پنجشنبه در جلسه فوق العاده شورای اداری منطقه هرمزگان با در نظر گرفتن پروژه های نیمه تمام پیشران و مطالبات ساکنان بوموسی بر اهمیت جزایر سه گانه تاکید کرد. . ، گفت: جزیره بوموسی باید در تصمیم گیری ها برجسته باشد و مدیران برای توسعه این جزیره تلاش نکنند.

وی با بررسی روند ساخت شهرک صنعتی جزیره بوموسی گفت: بسته تشویقی جزیره بوموسی نیاز به تعریف و تدوین برنامه های برنامه هفتم توسعه برای ارائه و ارائه به شورای دولت دارد. بررسی های دقیق و کارشناسی شده علاوه بر این سرمایه گذاران باید تشویق شوند تا از جزیره دیدن کنند.

استاندار هرمزگان با تاکید بر لزوم اصلاح شبکه آبرسانی به ساکنان جزیره بوموسی خاطرنشان کرد: برای تسریع در اصلاح سیستم داخلی آب حاضریم تسهیلات کم بهره در اختیار مردم قرار دهیم.

دوستی با اشاره به لزوم تعارض بین قانون تعیین خانه سازمانی و معافیت جزیره‌نشینان از فرم ج، گفت: ما به دبیر دولت نامه می‌زنیم و درخواست می‌کنیم که موضوع جیم در بوموسی تنظیم شود. جزیره را حذف کنید

نماینده عالی دولت در استان همچنین با توجه به وعده وزیر نیرو برای کمک به تامین برق کشور، 5 میلیارد تومان برای احیا و بهسازی خطوط فشار متوسط ​​اطراف جزیره بوموسی اختصاص داده است. جزایر، ما باید برای تحقق آن تلاش کنیم.

رئیس شورای اداری هرمزگان با اشاره به احداث انبارهای خنک کننده 2250 تنی در جزایر بوموسی و تنب خاطرنشان کرد: ضرورت احیای شیوه صید در بوموسی، انجام تحقیقات در مورد شیلات استان است. صید و مناسب برای صنایع تبدیلی با تکمیل این زنجیره می توان به توسعه در جزیره دست یافت.

دوستی گفت: آماده ارائه تسهیلات کم بهره و کمک فنی و اعتباری استانداری برای شروع طرح های پرورش ماهی در قفس و خطوط فیله ماهی در جزیره بوموسی هستیم.

وی با اشاره به پرداخت نکردن عوارض آلایندگی فلات قاره ای به بوموسی گفت: حق استان هرمزگان از این عوارض باید پرداخت شود و این موضوع از طریق معاونت اول رئیس جمهور و سازمان های امور مالیاتی رصد شود، پرداخت می تواند بسیاری از مشکلات را در بوموسی حل کند.

استاندار هرمزگان در این جلسه دستور تعمیر و تجهیز سالن ورزش بانوان، بکارگیری معلولان و ارسال مطالب آموزشی به جزیره بوموسی را صادر کرد.

دکمه بازگشت به بالا