عمومی

حضور در مجلسی به درازی یک قرن

وی مؤسس بنیاد و حسینیه عمادزاده در اصفهان بوده و دارای ده ها کتاب و آثار ماندگار در زمینه نشر آثار اهل بیت و مکتب امام صادق (علیه السلام) و مشارکت در امور خیریه است. با گشایش مدارس و تلاش و کوشش سالیان متمادی، همچنان نام نیکی برای خود و خانواده برجای گذاشت و اینک فرزند دانشمندش، دکتر عمادزاده، راه نیک پدر را ادامه داد و دیدار و ملاقات را ادامه داد. برخی از کارهای خیر پدر که صدقه یک پیرمرد محسوب می شود، یکی از آن ها ادامه مراسم بزرگ عزاداری آن بانو و شهید است.

شرکت در گردهمایی که یک قرن به طول انجامید

در این دیدار از سخنان علما، حجت الاسلام زبان شناس فصیح و سخنان مسلمین در مورد شخصیت و مقام والای دختر رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) بهره مند شدیم. . از کلام مرحوم مغفور خوجت الاسلام والمسلمین حاجی سید جمال مرتضوی. ، ما بردیم.

شرکت در گردهمایی که یک قرن به طول انجامید

خاندان روضاتي از نظر مقام علمي و شخصيت اجتماعي نزديك به دو قرن از خاندان‌هاي برجسته شيعه به شمار مي‌روند كه در اصفهان زندگي مي‌كردند و نسب محترم و محترم آنان به امامزاده حضرت عبدالله بن موسي مي‌رسد. بن جعفر در ساوه مدفون شد.
این خاندان به تألیف کتاب معروف (روضات الجنات) مرحوم آیت الله اعظمی آقا سید محمد باقر چهارسوقی معروف شدند چنانکه صاحب المنجد فی العلم در صفحه 276 می نویسد: صلی الله علیه و آله صاحب روضات. زنده ماندن. آن را روزاتی می گویند زیرا منسوب به آن کتاب است).

شرکت در گردهمایی که یک قرن به طول انجامید

در پایان مجلس عزاداری حضرت فرصتی یافتم تا ساعتی را در محضر علمای حاضر در جمع با حضور استاد و مرجعی محترم که در واقع دانشگاه و استاد ایشان است سپری کنم. میدان در کالبد انسان یعنی برادر بزرگوارم جناب آقای دکتر اسدی گرمارودی و جایگاه حضرت اباعبدالله(علیه السلام) در نظام آفرینش الهی و از توفیق ثبت افراد در کتاب خدا صحبت کنم. خوانندگان معبد مطهرش به یاد بزرگوار نعیم میرزای نایینی از مواهب روحی و همجواری با ائمه آخرت و پناهگاه ائمه آخرت در اطراف خانه آخرت بهره مند می شوند. و با قرائت یاد و خاطره مرحوم آیت الله آقا نجفی همدانی داماد مرحوم میرزای نایبانی لحظاتی را سپری کرده ام و از این بابت سپاسگزارم.

شرکت در گردهمایی که یک قرن به طول انجامید

همانطور که مرحوم آیت الله آیت الله حاجی سید محمد روحانی صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند، دکتر اسدی که فرد صالحی به حساب می آیند، به معنای کلمه یک شخصیت معنوی است، اما نیست. عمامه گنجی بود برای یادآوری لحظاتی و گذراندن چیزهای دیگر.

لازم به ذکر است دکتر محمد اسدی گرمارودی (متولد 1329) دارای مدرک دکتری در رشته فلسفه و کلام اسلامی است. سمت وی ​​ریاست مرکز معارف اسلامی و علوم انسانی دانشگاه صنعتی شریف، ریاست گروه معارف اسلامی دانشگاه علوم پزشکی ایران است. وی در کنار تدریس به تألیف مقالات و کتابهای علمی و دینی پرداخت. «درس هایی از تربیت انسان»، «راستش حق»، «کارآمدی دین در جهان»، «اکسیر اشک برای امام حسین»، «نقش غدیر در رشد انسان»، «درس هایی از مبانی ایمان»، علم «عقل و عرفان» و «شیعه در خطبه شکاکیه» از جمله این آثار است.
در پایان این دیدار و محفل زیبا، در پیشگاه این بزرگوار، شهدا را تسلیت عرض کردم.

دکتر هادی انصاری
عضو فرهنگستان علوم پزشکی ایران
یکشنبه 4 ژانویه 1401

دکمه بازگشت به بالا