جامعه و خانواده

جزییات نوبت‌دهی اینترنتی برای نذر خون در محرم

مدیرکل دفتر انتخاب اهداکنندگان سازمان انتقال خون توضیح داد که چگونه اهدای خون و پلاسما اهداء بصورت آنلاین انجام می شود.

در مصاحبه با پرتال پارسی ، دکتر سید مرتضی طباطبایی وی درباره محرم و صفر گفت: “ما در سالهای گذشته بحث هایی در مورد سوگندهای خون و جلسات آنلاین داشتیم ، اما امسال نیاز فزاینده ای برای بحث در مورد تاج گذاری و جلوگیری از توزیع مجدد و احتقان اجتماعی وجود دارد.” ما بیش از گذشته در این راستا حرکت می کنیم ، بنابراین می توانیم از سیستم نرم افزاری سازمان استفاده کنیم تا با افرادی که قسم خورده اند برای اهدای خون اقدام به معامله کنند.

وی افزود: سیستم نرم افزاری ما این است که اهدا کنندگان می توانند به وب سایت سازمان انتقال خون دسترسی پیدا کرده و بر روی بخش جلسه آنلاین کلیک کنند و مراکز توسط استان که در آن قرار دارد تعیین می شود. این امر مراکز آماده و اوقات فراغت را شناسایی می کند تا اهدا کنندگان بتوانند قرار ملاقات دریافت کنند. ما حتی در حال کار بر روی یک روش جدید برای ارسال آدرس مرکز اهدا کننده به سیستم یا تلفن و شناسایی نقشه آن هستیم.

طباطبایی ادامه داد: پس از صف ، اهدا کنندگان می توانند به مرکز مراجعه کنند و خون و پلاسما را بدون اتلاف وقت اهدا کنند. علاوه بر این ، پروتکل های بهداشتی برای جلوگیری از احتقان ایجاد شده اند.

طباطبایی گفت: از طرف دیگر با توجه به اینکه بسیاری از افراد می توانند در ایام محرم و صفر سوگند یاد کنند ، موضوع جلسات آنلاین به صورت خون و پلاسما به دست می آید. امیدواریم که این روزها مردم بتوانند با سوگندهای خود قدم در قدم بیماران بگذارند. سوگندهای پلاسما در بازیابی Covid_19 مهم هستند.

طباطبایی گفت: “بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونا حداقل 28 روز برای بهبودی دارند ، می توانند پلاسمای خون خود را اهدا کنند که این کار پس از تست های بهداشتی و تیتر آنتی بادی انجام می شود.” از طریق بیمارستان ها به بیماران تجویز می شود.

وی گفت: “Covid 19 بیمار را که مراقبت از اهداکننده پلاسما دریافت کرده اند ، که دارای مدارک بستری در بیمارستان یا وضعیت منفی هستند ، و یا یک تیتر منفی یا آنتی بادی آنها وجود دارد ، احیا کرده است که باید در آزمایشگاه یا با نامه پزشک به پزشک مراجعه شود. 28 روز طول کشید تا خون و ریکاوری آنها به این افراد متقاعد شود که بیماری عروق کرونا دارند.

طباطبایی گفت: تاکنون 5 هزار و 500 بیمار کرونا برای اهدای پلاسما به مراکز اهدای خون مراجعه کرده اند که از این تعداد حدود 4500 نفر اهدا کننده پلاسما دریافت کرده اند و پلاسمای خود و مقدار زیادی از آن را دریافت کرده اند. مصرف می شود

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا