استان ها

جزئیات کامل بیمه رایگان ۳ دهک پایین

جزئیات بیمه رایگان کمتر از 3 دسی لیتر است

معاون بیمه و سلامت سازمان بیمه درمانی ایران جزئیات توزیع بیمه رایگان به سه دهه اول جامعه را تشریح کرد.

به گزارش پرتال پارسی؛ مهدی رضایی به گزارش‌ها حاکی از آن است که 6 تا 9 میلیون نفر در کشور بیمه نیستند. در مناطق کم برخوردار در حاشیه شهر برای دو ماه از سال گذشته؛ دهک های پایین با اعتماد به نفس بالایی پوشیده شده اند و می توان گفت که اکثر مابقی افراد در دهک اول جامعه هستند.

معاون بیمه و سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت: وزارت تعاون، کار و حمایت اجتماعی باید سه اعشاری اول جامعه فاقد بیمه را شناسایی و به سازمان بهداشت معرفی می کرد. و این افراد هم اکنون تحت پوشش بیمه قرار دارند و با توجه به اینکه سرانه حق بیمه امسال در سال 1401 یک میلیون و 100 هزار تنگه بوده است، به صورت رایگان ارائه شده است. پرداخت این مبلغ به تنهایی در سه دهه اول جامعه کار سختی است و خوشبختانه این افراد پس از پذیرش حق بیمه توسط دولت به صورت رایگان بیمه شدند.

به گفته وی، سایر افراد فاقد بیمه نیز می توانند به سامانه بیمه سلامت و صندوق فروش مراجعه کنند: این افراد پس از بازرسی و انجام آزمایشات گسترده در صورت داشتن 3 دسی لیتر اول حداکثر تا 2 هفته به عنوان بیمه ثبت نام و رایگان هستند. در صورت قرار گرفتن در 10 نفر اول بر اساس مصوبه هیأت وزیران با پرداخت سرانه سرانه اقدامات لازم انجام خواهد شد.

رضایی با اشاره به اینکه سازمان بیمه سلامت بانک اطلاعاتی آنلاین بیمه شدگان را در کشور ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: همه سازمان ها موظف بودند اطلاعات بیمه شدگان را در این پایگاه منتشر کنند و اگر این کار انجام می شد دقیقا می توانستیم این کار را انجام دهیم. تعداد بیمه شدگان؛ اما بنا به دلایل و علایق، اطلاعات بیمه شدگان برخی از دستگاه ها در این پایگاه ثبت نمی شود.

معاون بیمه و سلامت سازمان بیمه سلامت ایران با تاکید بر توجه به الزامات قانونی بیمه گفت: در حال حاضر 45 میلیون نفر تحت پوشش بیمه جدید قرار دارند. 20 میلیون بیمه شده روستایی تحت پوشش این سازمان رایگان هستند، یعنی حق بیمه توسط دولت پرداخت می شود. دولت همچنین برای دارندگان بیمه نامه دولتی با جمعیت حدود 17 میلیون نفر حق بیمه پرداخت می کند.

رضایی با بیان اینکه افراد تحت پوشش بیمه رایگان می توانند به طور کامل از خدمات عمومی استفاده کنند، گفت: برای استفاده از خدمات بخش خصوصی استفاده از سامانه ارجاع ضروری است که در حال حاضر حدود 50 درصد مشمولان بیمه رایگان از سامانه ارجاع بهره مند می شوند. ; 90 درصد هزینه های بستری در بخش دولتی و 70 درصد هزینه های سرپایی تحت پوشش بیمه سلامت است.

معاون بیمه و خدمات درمانی سازمان بیمه سلامت ایران افزود: افراد نمی توانند همزمان از هر دو بیمه استفاده کنند بنابراین وقتی فردی بیمه اجتماعی را از دست داد می تواند از بیمه سلامت استفاده کند.

رضایی در خصوص آخرین وضعیت داروهای تحت پوشش بیمه سلامت گفت: اکثر داروهای اصلی تحت پوشش بیمه هستند، البته حدود 2600 قلم از فهرست بیش از 3400 داروی کشور تحت پوشش تمامی بیمه های پایه قرار دارند. بیمه.” پس جای نگرانی در مورد پوشش دارویی وجود ندارد، البته در صورت نبودن دارو، نمونه ها و موارد مشابه داخلی وجود دارد.

دکمه بازگشت به بالا