عمومی

جریمه سنگین و ناقضان مقررات قرنطینگی

با توجه به پایگاه داده پرتال پارسی ،

در آستانه محدودیت های جدید ، دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی در نشست امروز (چهارشنبه) به خبرنگاران گفت: “ما در اجرای قوانین قرنطینه توسط بیماران موارد زیادی را نقض کرده ایم. گفتگو با افراد در جاهای مختلف و سفر به نقاط مختلف جامعه و همه این ارتباطات و ترافیک می تواند برای شیوع بیماری بسیار مفید باشد.

وی گفت: این گزارش گزارش بسیار خوبی بوده و پیشنهادات و توصیه های دیگری هم برای تقویت این گزارش و برای استفاده بیشتر و هم برای ارائه تجزیه و تحلیل های روزمره براساس این گزارش ارائه شده است.

وزیر امور داخلی افزود که عواقب محدودیت های جدید طی دو یا سه هفته مشخص خواهد شد.
رحمانی فضلی: در جلسه امروز گزارشی از اجرای فاز اول پروژه غربالگری محله محور ارائه شد که به صورت آزمایشی در کرمانشاه اجرا شد و از روز شنبه در سایر مناطق کشور اجرا می شود.

وی افزود: در گزارش استاندار کرمانشاه نقاط قوت و ضعف ، پیشنهادها و نیازهایی که می تواند این طرح را تقویت کند مشخص شد و اعضای جلسه نظرات خود را بیان کردند و تصمیم گرفتند برای موفقیت این طرح حمایت و مساعدت لازم را انجام دهند. دسترسی.

رحمانی فضلی گفت: موضوع بعدی دستور کار جلسه امروز موضوع مشارکت عمومی بود. ما استانداران خواهیم داشت و تلاش خواهیم کرد تا در زمینه پیشگیری ، درمان و نظارت به مردم کمک کنیم.

وی افزود که تصمیم گرفته شد که این طرح پس از اتمام آن در روز شنبه اجرا شود.
رحمانی فضلی گفت: “طی محدودیت دو هفته ای در تهران ، ستاد عملیاتی ستاد ملی مبارزه با تاجگذاری حداکثر با 15 نفر کارمند تشکیل می شود و در صورت لزوم جلسه مجازی ستاد را برگزار خواهیم کرد.”

وزیر کشور گفت: در این جلسه ، همه اعضا بر روی اثربخشی اطلاعات ، آگاهی و آموزش متمرکز شدند که باید توسط همه رسانه ها و رسانه ها پشتیبانی شود. این موضوع همچنین با مشارکت وزیر ارتباطات و فناوری های اطلاعاتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیم بر این شد تا از قابلیت های پیام رسان حامل تلفن همراه برای این منظور استفاده شود.
فرمانده ستاد عملیات ملی ضد تاج تاجی گفت: “جلسات پایگاه به صورت هفتگی برگزار می شود و كمیته فرعی پایگاه هر روز جلسه می گیرد.”

امروز نیز یک ویدئو کنفرانس با مشارکت همه استانداران و فرماندهان کشور و روسای علوم پزشکی برگزار شد که در آن اجرای یک طرح جامع محدودیت ها و یک طرح غربالگری بر اساس محله بحث و توصیه هایی ارائه شد.
دکتر رحمانی فضلی گفت: “مردم خوب و عزیز ما متمرکز بر کمک به ما هستند ، همه برای کمک به مردم آمده اند و مردم باید خودشان به ما کمک کنند.”

وی با تأکید بر اینکه مردم باید درباره خودشان فکر کنند ، گفت: مردم باید مراقب خود ، خانواده و اطرافیان خود باشند. همچنین مراقب سیستم ها و نظم های اجتماعی باشید.

وی با بیان اینکه بدون مشارکت عمومی نمی توانیم به نتیجه ای برسیم ، گفت: “این واقعیت که هر روز تعداد تلفات اعلام می شود و تعداد ویزیت های بیمارستانی در حال افزایش است ، خبر غم انگیز و غم انگیزی برای همه ایرانیان است.”

وی گفت: “همانطور که وزارت بهداشت قول داده بود ، کیت های آزمایش سریع تحویل داده شدند.” روزانه 100000 آزمایش به ما وعده داده شد که روز گذشته باز و تحویل داده شد و امروز به وزارت بهداشت تحویل داده شد. آنها قول دادند که در آینده نزدیک تعداد آزمایشات را افزایش دهند.

رحمانی فضلی: “با افزایش تعداد آزمایشات از 22،000 به 40،000 و طی هفته آینده به 80،000 و 100،000 ، شناسایی بیماران و بیماران افزایش می یابد و بنابراین تشخیص و مراقبت از بیماری در مراحل اولیه و اولیه است.” ما می توانیم تعداد پذیرش در بیمارستان را کاهش دهیم ، و با کاهش تعداد پذیرش در بیمارستان ، ساختمانهای بیمارستان و خدمات آنها و کادر پزشکی زحمتکش می توانند در شرایط خوبی تحت درمان قرار بگیرند ، با نتایج مثبت.

“طبق اعلام وزارت بهداشت ، موج سوم بیماری ، با توجه به روندی که از یک ماه پیش آغاز شده است ، ممکن است در 20 روز آینده به عنوان بهبودی از مرحله اول تا آخرین مرحله بیماری یعنی دو تا سه هفته داشته باشیم.” اما امیدواریم بتوانیم تأثیر این محدودیت ها و اقدامات را طی دو تا سه هفته در شناسایی بیماران و کاهش مرگ و میر مشاهده کنیم.

دکمه بازگشت به بالا