عمومی

جاسوس سیا و موساد اعدام شد

براساس بانک اطلاعاتی پرتال پارسی ،
در تاریخ 10 ژوئن ، سخنگوی دادگاه به بیست و هفتمین کنفرانس مطبوعاتی گفت که موساد و سیا به جاسوسی به سرویس جاسوسی پیوسته اند و به دلیل پذیرش دلارهای آمریکا در مناطق مختلف امنیتی به ویژه در نیروهای مسلح به اعدام محکوم شدند. نیروی بیت المقدس اطلاعات را جمع آوری کرده و آن را به یک سرویس خارجی ارائه می دهد.

اسماعیلی به نام محمود موسوی مجد ، فرزند کاظم ، که توسط 19 شعبه دیوان عالی کشور به اعدام محکوم شده بود ، و یکی از اتهامات علیه وی این بود که همیشه محل سکونت سردار شهید سلیمانی و برخی فرماندهان نظامی را اعلام می کرد. این سرویس سیا و جاسوسی موساد بود.

اطلاعات در مورد موسوی مجد

این جاسوسی که پدرش تاجر بود و به اعدام محکوم شده بود ، در دهه 70 به همراه خانواده به سوریه رفت و در مدارس آنجا حضور یافت.

تسلط وی به زبان عربی و انگلیسی باعث شد تا وی به عنوان مترجم برای یک شرکت وابسته به ایران فعالیت کند و در جریان جنگ سوریه ، خانواده وی با وجود بازگشت به ایران در سوریه ماندند.

تسلط وی به زبان عربی و اطلاع او از جغرافیای سوریه ، وی را به نیروهای مشورتی ایران نزدیکتر می کرد و او گروه هایی را از ادلب به لاذقیه هدایت می کرد. او عضو سپاه نبود ، اما توانست به راهنمایی یک مترجم وارد مناطق حساس بسیاری شود.

جاسوسان سیا و موساد

موسوی مجد به دستور یک افسر سیا در غرب آسیا به خدمت جاسوسی پیوست. این تماس که تحت نظارت امنیتی بود ، منجر به شناسایی موسوی مجد شد که از آن زمان تحت کنترل نیروهای امنیتی بوده است.

رفتار مشکوک او تحقیقات بیشتر در مورد او را روشن تر می کند و پیوندهای وی با افسران اطلاعاتی سیا را آشکار می کند.

موسوی مجد برای گوش دادن و انتشار اطلاعات در مورد مشخصات واحدهای مشاوره ، اسلحه ، سیستم های ارتباطی ، فرماندهان و بازدیدهای آنها و حتی آشنایی با سردار شهید سلیمانی و موقعیت جغرافیایی مراکز مهم و کدها و کدها ، دلار آمریکا دریافت کرد. این کشور تحت اشرافیت ایران قرار گرفته است و دسترسی به آن رو به زوال است.

وی پس از جاسوسی برای ایالات متحده ، به جاسوسان موساد روی آورد و اطلاعاتی را در اختیار آنها قرار داد. او حتی بعضی اوقات سعی می کند به سرویس اطلاعاتی عربستان بپیوندد.

تأیید حکم اعدام در دیوان عالی کشور

سرانجام ، موسوی مجد در تاریخ 9 اکتبر 1997 به اتهام جاسوسی دستگیر شد و شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی درمورد اتهامات وی تحقیق کرد و در 24 سپتامبر 1998 به اعدام محکوم شد.

این تصمیم توسط دیوان عالی کشور تأیید شد.

سرانجام ، امروز صبح ، 20 ژوئیه 1999 ، موسوی مجد به منظور بستن پرونده خیانت به جاسوسی محکوم شد.

دکمه بازگشت به بالا